PostHeaderIcon Інформація про надходження і використання благодійних пожертв від фізичних та юрідичних осіб КЗ "ДОПЦ зі стаціонаром" ДОР" за ІІІ квартал 2018 року

 

PostHeaderIcon Інформація про надходження і використання благодійних пожертв від фізичних та юрідичних осіб КЗ "ДОПЦ зі стаціонаром" ДОР" за ІІ квартал 2018 року

 

PostHeaderIcon Запрошуємо!

на свято яке відбудеться в обласному перинатальному центрі і присвячене

Всеукраїнському тижню підтримки грудного вигодовування

(з 01.08.2018 - 07.08.2018)

01.08.2018

11:45 Відкриття (загальне фото на сходах та запуск в небо білих гелієвих кульок- як символ крапель материнського молока)

12:00 В актовому залі зустріч та привітання гостей. Лірика грудного вигодовування

12:15 Демонстрація промофільмів у підтримку ГВ ( як проходить свято в світі)

12:30 Методики Арт-терапії (проводять психологи перинатального центру)

13:00 -13:25 Переваги грудного вигодовування для малюка, матері та сім'ї

13:25:13:50 Правильне прикладання- залог успішного грудного вигодовування

13:50-14:15 Післяпологове відновлення для матусі в перші дні

14:15-14:35 Потреби немовляти і грудне вигодовування

14:35- 15:00 Золоті принципи успішного грудного вигодовування

15:00-15:25 Розвиток дитини у мами на руках

15:30-15:55 Слінг- чарівний засіб, який допомагає мамам та немовлятам адаптуватись в четвертому триместрі

15:55-16:05 Аквааеробіка

16:05-16:15 Сонатал

16:15 Закриття свята

Протягом всього свята буде працювати:

 • ярмарок (натуральна косметика для вагітних та годуючих мам Weleda, білизна для годуючих мам та вагітних.)

 • дитячий куточок з аніматорами

 • куточок де мама зможе погодувати та змінити памперс дитині

 • фотозони.

02.08.2018 10:00 буде проходить он-лайн вебінар в актовому залі присвячений тижню підтримки ГВ

03.08.2018, 06.08.2018, 07.08.2018 з 12:00 до 14:00 у теплій сімейній атмосфері будуть проходити практичні семінари , на які ви зможете прийти із членами своїх родин.

Теми практичних семінарів:

03.08.2018" Ресурси годуючої мами"

06.08.2018 " Позиції для годування грудьми"

07.08.2018 " Сходинки успішного старту годування грудьми"

Чекаємо на Вас!


 

PostHeaderIcon Гордість бути мамою

Щорічно в Україні, як і в усьому світі з 01 по 07 серпня 2018 року, під час Всесвітнього Тижня підтримки грудного вигодовування, буде проведено Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування.

Гасло Тижня 2018 року «Годування грудьми- основа життя».

Така щорічна світова акція започаткована ще 01 серпня1990 року, коли була прийнята Інночентійська Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. На той час Декларацію підписали 32 країни, та 10 агентств ЮНІСЕФ. На даний час Декларацію підписали уже 170 країн світу, в тому числі Україна.

Щороку Всесвітній альянс за грудне вигодовування (WABA) проголошує початок кампанії, яка проводиться в 40-й тиждень кожного року, що асоціюється із 40 тижнями вагітності і носить назву Тиждень підтримки грудного вигодовування. В Україні тиждень грудного вигодовування проводиться кожного року, в ті ж дні що і Всесвітній тиждень, що затверджено відповідним рішенням Координаційної Ради Міністерства охорони здоров’я України.

Ми живемо в світі, де люди та спільноти можуть миттєво контактувати один з одним, незважаючи на відстань. Кожен день створюються нові можливості для спілкування, і ми можемо використовувати ці інформаційні канали, щоб розширювати наші горизонти і поширювати інформацію та досвід про грудне вигодовування, незважаючи на відстані.

Грудне вигодовування - це турбота всього суспільства, а долучення України до проведення Всесвітнього тижня грудного вигодовування дає можливість кожному з нас приймати участь у захисті та підтримці годуючих матерів. Адже годування грудьми є колосальним чинником підтримки здоров’я нації, а відповідно його добробуту і успіху.

Лікувальні заклади, особливо ті що носять знання ЛДД, урядові, неурядові, громадські організації, що підтримують традиційне природне грудне вигодовування проводять в ці дні різноманітні заходи для привернення уваги широкої громадськості до даної проблеми : проводяться роз’яснювальні лекції для вагітних жінок, матерів - годувальниць, для персоналу пологових будинків, дитячих відділень, консультативно-діагностичних центрів, а також семінари, круглі столи, вікторини, фотосесії та інше. За участю засобів масової інформації з’являються репортажі, статі про користь і необхідність природного вигодовування, в останні роки широко використовується телебачення.

Слід зазначити, що 40 % дітей у всьому світі зростають на материнському молоці, бо природне вигодовування– найкращий спосіб харчування дітей раннього віку. Воно розпочинається одразу після народження, продовжується як виключно грудне, до 6 місяців та триває до 2 років і більше. Доведений позитивний вплив грудного вигодовування на здоров’я дітей та матерів. Крім того, фахівці ВООЗ відзначають, що до годування дітей слід приступати вже протягом першої години після пологів.

Удосконалення практик виключно грудного вигодовування, застосування адекватного та своєчасного прикорму, а також продовження грудного вигодовування протягом 2 років життя і більше здатне рятувати щороку понад 1,5 млн життів дітей віком до 5 років у світі.

Святкування Тижня підтримки грудного вигодовування об’єднує урядові, не урядові організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком.

У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Цілі Сталого Розвитку — показники майбутнього міжнародного розвитку, які діятимуть в період з 2015 по 2030 рік і нараховують 17 глобальних цілей, а з 2016 року WABA започаткувала 15 річний план по здійсненню цілей сталого розвитку шляхом пов’язування кожної з 17 цілей з грудним вигодовуванням.

Результатом діяльності медичної спільноти Дніпропетровської області, щодо заохочення населення до природного вигодовування дітей, являється те, що на теперішній час 68 лікувально-профілактичних закладів (57,6 %) із 118 лікувально-профілактичних закладів Дніпропетровщини сертифіковані на звання «Лікарня доброзичлива до дитини» - це 100% родопомічних та дитячих закладів області, 100% дітей народжується в закладах, що сертифіковано на звання «Лікарня доброзичлива до дитини», в порівнянні з США, де сертифіковано всього 14 % родопомічних закладів. Зросла кількість малюків, що знаходяться на грудному вигодуванні до 6 місяців становить 58,3 % (2016-57,5%), до 12 місяців і більше – 27,7% (2016- 27,2%), кількість новонароджених, виписаних з акушерського стаціонару на виключно грудному вигодовуванні складає 94,2% (2015 – 93,8%), а питома вага спільного цілодобового перебування матері та дитини 95,1% (2016 – 94,9%).

Грудне вигодовування- це енергетична пуповина між матір’ю та дитям, яка потім впливає на емоційний зв’язок між матір’ю і дитиною в майбутньому, це шлях до подальшого удосконалення людини, розкриття її додаткових можливостей, формування здоров’я, довголіття, таланту та доброти між людських стосунків.

Завідувач РОММЦ Захарченко Р.М

Лікар акушер-гінеколог Жиленкова Я.Г

 


 

PostHeaderIcon 14 червня - Всесвітній день донора крові

У 2018 році основний девіз Всесвітнього Дня донора крові

“ПОДУМАЙ ПРО ІНШИХ. ЗДАЙ КРОВ. ПОДІЛИСЯ ЖИТТЯМ”

Всесвітній День донора крові - досить нове свято, яке відзначає багато країн. Воно було засновано під егідою ООН в травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві. Наразі його святкують 14 червня. Саме цього дня в 1868 році австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини. Ініціювали проведення цього свята чотири міжнародні організації, які займаються пропагандою добровільного донорства: Всесвітня організація охорони здоров'я, Міжнародна федерація Червоного Хреста, Федерація організацій донорів крові й Товариство з переливання крові.

Це свято - ще один шанс міжнародної спільноти закликати людей до відповідальності одне перед одним і надання посильної допомоги тим, хто її потребує.

Для акушерсько-гінекологічного стаціонару, яким ми є, проблема лікування кровотеч залишається однією з найбільш актуальною. Не дивлячись на заходи по профілактики, акушерські кровотечі продовжують займати одне з перших місць в структурі причин материнської смертності. Важка кровотеча під час вагітності, пологів або в післяпологовому періоді може привести до смерті здорової жінки, якщо їй не буде надана своєчасна допомога. Не можна уявити роботу акушерсько-гінекологічного стаціонару без запасу компонентів і препаратів крові. Переливання крові є одним з ключових заходів невідкладної допомоги, що рятують життя жінки і дитини.

20.06.2018г, з 09.00 годин, КЗ «ДОПЦС ДОС» спільно з КЗ «ДОСПК» проводитиме виїзний День донора для безоплатної здачі крові. Ми приглашаемо всіх бажаючих і небайдужих взяти участь в цьому заході. Просимо прийти за адресою: М. Дніпро. Вул. Космічна, 17, КЗ “ ДОПЦС” ДОР”, гінекологічний корпус, 4 поверх. Для здачі крові необхідно мати при собі паспорт та копію ІК.

Що необхідно знати, аби стати донором та врятувати життя людей? Донорами не можуть бути особи — носії ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусних гепатитів, туберкульозу, хворі на гіпертонічну хворобу ІІ-ІІІ ступеню, ішемічну хворобу серця, атеросклероз, онкозахворювання, захворювання крові. Крім медичних показань до донорства не допускаються особи, які перебувають на обліку в наркологічному, шкірно-венерологічному і туберкульозному диспансерах.

  Більшість людей можуть здавати кров, якщо вони:

 • Почуваються добре та мають бажання допомогти хворій людині.
 • Не мають протипоказань до донорства.
 • Віком від 18 до 60 років.
 • Вагою від 50 кг.
 • Мають паспорт громадянина України.

Готуючись до дачі крові, необхідно дотримуватись таких правил:

Напередодні, ввечері, необхідно повечеряти, при цьому не можна вживати жирну, молочну їжу та напої, які містять алкоголь.

У день дачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивне фізичне навантаження, прийом алкоголю. Не бажано в цей день управляти транспортними засобами через емоційне збудження, яке буває, як правило, у всіх.

За 2 години до та 2 години після дачі крові палити небезпечно і для Вас, і для того, кому попаде Ваша кров.

  Що робити перед здачею крові:

 • намагайтесь регулярно і збалансовано харчуватися, напередодні здачі дотримуйтесь спеціальної дієти;
 • вживайте побільше рідини;
 • відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до процедури;
 • утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури;
 • за можливості, не паліть за годину до процедури;
 • обов’язково виспіться, відпочиньте.

  Як харчуватися перед здачею крові:

 • напередодні відмовтесь від жирного, смаженого, гострого, копченого, молочних продуктів, яєць
 • рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів)

Дотримання цих вимог особливо важливе, якщо ви здаєте тромбоцити або плазму. Не виконання цих порад може зашкодити якіснопровести сепарацію Вашої крові (відділення необхідних компонентів) і зробить неможливою здачу.

  Під час здавання крові:

 • Дайте знати в будь-якому випадку, якщо Ви почуваєте себе недобре
 • Обов’язково повідомляйте лікаря про можливі ускладнення під час здавання

  Після здавання крові:

 • Відпочиньте протягом 10 хвилин
 • З’їжте легку їжу та випийте солодкий чай
 • Якщо ви недобре почуваєтеся, повідомте персонал
 • Протягом 2-3 годин не піднімайте нічого важкого рукою, з якою брали кров
 • Краще уникати інтенсивних фізичних навантажень протягом наступних 12 годин
 • Алкогольні напої краще не приймати раніше ніж через 8 годин
 • Прагніть часто та регулярно харчуватися протягом двох діб
 • Вживайте підвищену кількість рідини протягом двох діб
 • Приходьте ще раз здати кров через відновний термін

Колектив КЗ “ ДОПЦС” ДОР” заздалегідь дякує всім, хто бажає стати донором. Велике спасибі за ваше добре серце, за чуйність! Ви даруєте і продовжуєте життя хворим.


 
Головна Новини