PostHeaderIcon План закупівель

 

PostHeaderIcon 1 грудня 2017року – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

 

В 2017 році Всесвітній день боротьби зі СНІДом буде присвячений темі: «Право на здоров’я». Це право кожної людини на найвищий рівень фізичного і психічного здоров’я. Це право кожного, у тому числі людей, які живуть з ВІЛ, на попередження та лікування хвороби, на прийняття рішення про своє власне здоров’я та дотримання власної поваги та гідності, право на відсутність дискримінації.

У світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування (за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я та ЮНЕЙДС).

Україна є регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. За оновленими оцінками щодо ВІЛ/СНІДу, на початок 2017 року в Україні мешкало 238 тисяч людей з ВІЛ усіх вікових категорій, у віковій групі старше 15 років рівень поширеності ВІЛ становив 0,61%.

Станом на 01.11.2017р. в області під медичним наглядом перебуває 27336  ВІЛ-інфікованих осіб, в т.ч. 1200 дітей, з яких 510 з підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекції. Поширеність ВІЛ-інфекції становить 847,1 на 100 тис. населення.

За 10 місяців 2017 року в області під медичний нагляд вперше взято 2975 ВІЛ-інфікованих осіб (показник захворюваності 71,6 на 100 тис. населення).

Домінуючим шляхом передачі ВІЛ-інфекції в області з 2011 р. є статевий шлях інфікування. Частка осіб, які інфікувалися статевим шляхом за 10 міс. 2017р.  становила 61,2%, парентеральним шляхом, унаслідок уведення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом, 26,4%, частка дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, в поточному році становила 12,2%.

В області активність епідемічного процесу ВІЛ-інфекції підтримується за рахунок прихованого компоненту. Значна частина оціночної кількості людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією, не знає про свій ВІЛ-позитивний статус. Щорічно близько 60% осіб віком 15 років і старше виявляються вже в термінальних стадіях.

Дніпропетровська область, активно долучилась до проведення визначених заходів з метою зупинити епідемію ВІЛ/СНІД.

Для цього служба СНІД разом з владою та за підтримки міжнародних донорів організувала та відкрила на базі закладів охорони здоров’я області 40 сайтах призначення та видачі антиретровірусної терапії, проводить роботу над формуванням системи надання якісних послуг з профілактики, лікування та догляду у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу найбільш уразливим до епідемії групам населення. На 01.11.2017р. антиретровірусну терапію отримує 14398 пацієнтів.

Пріоритетними кроками у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції в області залишаються:

-         попередження нових випадків інфікування ВІЛ;

-         забезпечення рівного доступу до консультування і тестування на ВІЛ;

-         значне розширення обсягів антиретровірусної терапії.


Центр планування сім’ї Дніпропетровського обласного перинатального центру також активно проводить заходи щодо попередження та розповсюдження ВІЛ-інфекції. Це в першу чергу  лекцій та бесіди з питань здорового способу життя та відповідальної поведінки у сфері сексуальних стосунків для підлітків та студентський молоді. Розповсюджуються серед населення буклети з питань профілактики  ІПСШ, ВІЛ/СНІД та відповідальної поведінки у сфері сексуальних стосунків, інформується населення щодо епідемічної ситуації з ВІЛ – інфекції через сторінки центру у соціальних мережах.

Також з метою запобігання захворювань, які передаються статевим шляхом (ІПСШ, ВІЛ/СНІД) та небажаної вагітності в ЦПС постійно, протягом року здійснюється видача контрацептивів (презервативів), що отримано як гуманітарна допомога, юнакам/дівчатам та чоловікам/жінкам безкоштовно.


Ще раз нагадуємо, що у  жителів області є єдиний спосіб дізнатися про свій ВІЛ-статус – пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію.

Тест на ВІЛ займає всього 15 хвилин, але це допоможе своєчасно дізнатися про свій статус і, можливо, зберегти своє життя за рахунок вчасного лікування.  Для цього в області є антиретровірусні препарати для набору нових пацієнтів на лікування.

Тому тест на ВІЛ повинен пройти кожен, щоб не втратити часу.

Звертайтесь до будь-якого закладу охорони здоров’я області або обласного центру СНІДу та проходьте безкоштовне добровільне консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. Найбільш потужними СНІД центрами є:

  1. КЗ «Дніпропетровський обласний центр з профілактики та боротьби зі

СНІДом»,  49115,  м.Дніпро, вул.Бехтєрєва, 1, телефон (056) 756 86 00; е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ;

  1. КЗ "Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 21 ім. проф.

Є.Г.Попкової" ДОР», 49006,  м. Дніпро, вул. Канатна, 17, телефон (056) 770-61-26, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ;

3. ОКЗ „Криворізький центр профілактики та боротьби зі СНІДом”,

50051, м. Кривий Ріг, вул. Нікопольське шосе, 4, телефон (0564)407 12 83, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Детальну інформацію про мережу закладів охорони здоров’я де можна пройти тестування на ВІЛ, а в разі потреби отримати повне обстеження і розпочати лікування,  та заходи, які заплановано провести у День боротьби зі СНІДом (з адресами та телефонами) в містах та районах області дивіться на Інтернет-сайті закладу http://aids.dp.ua/


Центр планування сім’ї :

реєстратура (056) 713-64-07, гаряча лінія  056) 37-37-303

 

PostHeaderIcon Обласний перинатальний центр відзначив Міжнародний день передчасно народженої дитини

У 2009 році за ініціативи Європейського фонду турботи про новонароджених пацієнтів (EFCNI) 17 листопада був виначений, як Міжнародний день недоношеної дитини (Premature Awareness Day).

Вперше святкування Міжнародного дня недоношених дітей відбулося у 2009 році – у цей день у Відні на площі Святого Михайла професори університетської клініки Арнольд Поллак і Ангеліка Бергер запустили в небо одночасно 500 білих кульок – згідно числа недоношених дітей, які народилися у Відні протягом року. У 2010 році цей день був широко відсвяткований вже  12-ма  європейськими країнами.


Дніпропетровський обласний перинатальний центр також підтримує добру традицію святкування Міжнародного дня передчасно народженої дитини. Щорічно, 17 листопада, ось уже 5 років персонал центру зустрічається із мамами та малюками, які народилися недоношеними і успішно виписалися додому, а за 5 років існування закладу- це майже 2 тисячі дітей. Серед них – і діти, які народилися із масою тіла менше 1000 грам.


На таких зустрічах родини мають можливість обмінятися інформацією про досягнення своїх дітей, порадитися з медичними фахівцями про особливості їх подальшого розвитку, а діти – приємно провести час та отримати подарунки.
Цього року свято відбулось у концертному залі  ДК «Шинник» і було, як завжди, цікавим,  яскравим, емоційно наповненим.

Наступного року, наші перші, колись такі крихітні пацієнти, вже підуть до школи.

Метою  цього свята було прагнення  знову і знову нагадати суспільству, що діти, з якою б вагою вони не народилися - безцінні, їх здоров’я повинно бути захищено на всіх рівнях.  Ми вважаємо, що ця мета була нами досягнута.

Колектив перинатального центру вдячний всім, хто допомагав у проведенні цього свята: обласній, місцевій владі, громадським організаціям та має надію на подальший розвиток доброї традиції.

 

Докладніше дивіться у випуску Абетки здоров'я на 51 телеканалі https://www.youtube.com/watch?v=9RfDOselKYE

 

PostHeaderIcon «Чиста лікаря безпечна для пацієнта»

 

КЗ «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром «ДОР» 2 листопада 2017 року підтвердив статус «Чиста лікаря безпечна для пацієнта». Нагадаємо, що даний заклад є одним із перших в Україні, що почав активно приймати участь у проекті. Перше вручення відбулося влітку 2013 року і до весни 2014 року весь центр повністю отримав відзнаку, а на сьогодні це 16 відділень, де надається якісна медична допомога.

Очолює перинатальний центр головний лікар Падалко Л.І., заслужений лікар України, кандидат медичних наук, кавалер ордену Княгині Ольги ІІІ ступеню, Берегиня закладу, яка стоїть на чолі всього нового та передового, завжди поряд з колективом у його здобутках і негараздах, з вірою в людину та великою любов’ю до хворого.

Перинатальний центр – це самостійний комунальний заклад охорони здоров’я ІІІ рівня надання медичної допомоги, акредитований на вищу категорію, розрахований на 4 тис. пологів на рік, в якому передбачено надання високоспеціалізованої медичної допомоги амбулаторно та стаціонарно населенню Дніпропетровської області.

Відповідно до Програми розвитку медсестринства України в КЗ «ДОПЦС зі стаціонаром» ДОР» сформовано всі умови для підвищення ефективності роботи та ролі молодших спеціалістів з медичною освітою в наданні медичної допомоги населенню області.

Значна роль в професійній підготовці та постійному вдосконаленню знань медичних сестер, акушерок належить Раді медичних сестер перинатального центру, головою якої є Горбач І.І.. Головним завданням Ради є виховання широко ерудованого спеціаліста, що вміє аналізувати і систематизувати свої знання та реалізувати їх в практичній діяльності.

Всі маніпуляції і медсестринський догляд здійснюються за розробленими та затвердженими стандартами сестринського догляду, стандартами підготовки пацієнтів до лікувально-діагностичних процедур, локальними протоколами виконання основних маніпуляцій і процедур, епідемічно-безпечними алгоритмами. Медичні сестри та акушерки  виконують призначення лікаря, стежать за санітарним та охороним режимом, доглядають за пацієнтами, створюють позитивний психологічний клімат, надають долікарську медичну допомогу. Контроль за роботою медичних сестер та акушерок за відповідними критеріями. А саме: обходи в відділеннях, дотримання інфекційної безпеки персоналу і пацієнтів, передача зміни, якість виконання лікарських призначень, вчасність обліку та використання лікарських засобів, виробів медичного призначення, організація лікувального харчування, догляд за важкими та післяопераційними пацієнтами.

Медичні працівники перинатального центру навчаються шляхом участі в роботі загальнолікарняних науково-практичних конференцій, які проводяться з обов'язковим мультимедійним супроводом, в семінарах, що проводяться у відділеннях, а також отримують інформацію і обмінюються досвідом на обласних конференціях та курсах підвищення кваліфікації. Заняття в усіх секціях відбуваються щомісячно, за участю лікарів. У результаті ефективної організації роботи персоналу, значно поліпшилась якість роботи, зросла задоволеність пацієнтів якістю сестринського догляду та активно проводиться боротьба з ВЛІ.

Сьогодні, як і в усі часи, професія медичного працівника є однією найблагородніших. Адже саме людям в білих халатах випали честь і обов'язок - зберігати, захищати, підтримувати і повертати безцінний дар - життя. Медичні сестри та акушерки закладу розуміють важливість своєї ролі у лікуванні пацієнтів і відповідально відносяться до виконання своїх функціональних обов'язків.

Тож під час планової перевірки весь заклад підтвердив статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» з чим ми їх і вітаємо та бажаємо не зупинятися на досягнутому.

 

PostHeaderIcon Регіональний організаційно-методичний моніторінговий центр з впровадження медичних програм та ініціатив

В Дніпропетровскій області робота по реалізації програми ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня доброзичлива до дитини» почалася в 2004 році.

В 2008 році було засновано Регіональний організаційно – методичний моніторінговий центр з впровадження медичних програм та ініціатив.

Центр не тільки чітко виконує всі вимоги викладені в 12 принципах грудного вигодовування, спільної декларації ВООЗ/ЮНІСЕФ 1989 року «Охорона , заохочення, підтримка, практика грудного вигодовування», а одночасно всіляко сприяє поширенню Ініціативи ВООЗ/ЮНІСЕФ 1991 році «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Центр надає методичну, організаційну, теоретичну та практичну допомогу лікувально-профілактичним закладам області, що мають звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Центр у своїй роботі керується законами України, актами Президенту України та Кабінету Міністрів України, нормативними актами МОЗ України, іншими актами законодавства, статутом закладу охорони здоров’я в структурі якого він створений.

Центр приймає участь у розробці і розповсюдженні інформаційно-освітніх матеріалів в засобах масової інформації, мережею інтернет, надання доступу фахівцям та батькам до інформаційно-методичних матеріалів з Програм, направлених на охорону здоров’я матерів та дітей, проводить навчальні семінари з цих програм.

Здійснює методичне забезпечення підготовки до оцінки /переоцінки закладів охорони здоров’я на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Центр має право надавати госпрозрахункові, індивідуальні та колективні послугу згідно з постановою Кабінету Міністрів України №648 від 22.09.2016 року «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються в закладах охорони здоров’я» та наказу головного лікаря.

Центр пропонує практичні і теоретичні  заняття з грудного вигодовування для пацієнтів  та медичних працівників – 3 години -462 грн.

Ознайомче заняття 1 година – безкоштовно

Центр працює з понеділка по  п’ятницю  з 8-16

Телефони для довідок 067 880 30 51, 096 99 51 99 1

 
Головна Новини