Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Пологи без болю: 24 практичних поради від експерта

admin 6 Лис 2020

0

Біль при пологах – природний процес. Але чомусь усвідомлення цього не допомагає позбутися страху перед пологами. Особливо, якщо це перші пологи і вагітна не знає, як вони проходять. Як полегшити перейми і народити без болю знає професійний інструктор курсів для вагітних в Мельбурні і мама двох дітей Таня Страсберг.
Так що якщо ви вже зробили розрахунок дати пологів і вибрали пологовий будинок, залишилося тільки налаштувати себе на пологи без болю.

1. Пологи без болю: Дихання під час пологів

Ви не уявляєте, скільки жінок марно затримують дихання, коли відчувають біль і напругу. Але під час пологів просто необхідно дихати. Для цього не потрібно запам’ятовувати спеціальні дихальні техніки. Якщо ви знайомі з йогою, то знаєте, що вдих ми робимо через ніс, а видих – через рот. Це максимально насичує кров кисень і послаблює кров’яний тиск, а також розслабляє м’язи, що дозволить вам простіше подолати інтенсивність пологів.

2. Пологи без болю: Фітбол або м’яч для вагітних

Цей м’яч може стати вашим кращим другом на весь час вагітності, адже на ньому можна сидіти, стрибати, кататися, спиратися, брати з собою в душ – мільйон варіантів. На фітболі дуже комфортно сидіти, тому що він знімає навантаження з тазу, але це може спровокувати розкриття шийки матки. Також м’яч сприяє приведенню плоду в позицію, ідеальну для появи на світ.

3. Пологи без болю: Холод

Майбутні мами під час пологів природним чином “горять” і пітніють, тому партнерам, присутнім на пологах, потрібно обов’язково мати спеціальну невелику упаковку льоду з холодильника або морозилки, або холодну мокру губку. Покладіть лід, обгорнутий в рушник, щоб не відморозити шкірний покрив, або губку на лоб, зону декольте або шию і плечі породіллі. Холод добре знімає гострий біль.

4. Пологи без болю: Доула

Як полегшити перейми, знає доула – помічниця при пологах. Тому краще рішення для майбутніх батьків – найняти доулу. Її робота зосереджена на забезпеченні комфорту майбутньої мами. Вона буде підтримувати вас як на протязі вагітності, так і під час пологів. Ці жінки також знають, як підтримати партнера, присутнього на пологах, якщо ви практикуєте партнерські пологи.

5. Пологи без болю: Харчування

Пологи – процес виснажливий, тому важливо мати достатній запас сил. Їжте так, як це вам диктує ваш організм. Якщо ви народжуєте в пологовому будинку, то не забудьте взяти з собою кілька корисних, поживних перекусів, якими можна швидко і легко підкріпитися. Це можуть бути сухофрукти, горіхи, свіжі фрукти або смузі, нарізані шматочки свіжих овочів, мюслі і енергетичні батончики. Чоловіки, не забудьте і про себе, вам теж знадобиться багато енергії.

6. Пологи без болю = Пологи без страху

Страх змушує тіло напружуватися, а напруга викликає ще більшу біль. Це іноді називає ланцюжком Страху-тиску-болю. Страх породжує викид адреналіну і спрацьовує природний інстинкт людини “бігти або боротися”. Серцебиття частішає, а приплив до крові до матки зменшується. Пологи можуть істотно сповільнитися або взагалі затихнути. Якщо жінка виявилася залучена в цей ланцюжок, розірвати його дуже важко. Щоб пологи без страху стали реальністю, майбутній мамі потрібно знайти безпечну і спокійну точку опори, тоді замість адреналіну організм буде виробляти окситоцин, зменшуючи біль при пологах і спрощуючи самі пологи.

7. Пологи без болю: Медитація

Найкраще, що ви можете зробити для себе і своєї дитини під час вагітності – це спробувати курс медитації для розслаблення і відпочинку. Навіть 20 хвилин в день з вимкненим світлом, запнутими шторами, піднятими догори ногами і включеної м’якою музикою або записом з інструкціями по медитації, допоможуть вам досягти величезного полегшення, коли відключаються всі розумові процеси, і ви починаєте розуміти глибини себе. Це безцінний досвід в підготовці до пологів, інструкції до якого можна знайти на багатьох сайтах або в додатках для вагітних.

8. Пологи без болю: Тепло

Чудово розслабитися допоможуть грілка або тепла ванна. Покладіть щось тепле на шию, плечі або поперек вагітної, якщо вона відчуває біль або напругу. Обов’язково оберніть будь-який гарячий предмет в рушник і ні в якому разі не кладіть грілку на живіт, щоб плід не перегрівався.

9. Пологи без болю: Інтуїція

Вам потрібно прислухатися і довіряти своїй інтуїції. Ніхто не відчуває ваше тіло і вашу дитини краще вас самих.

10. Пологи без болю: Вправи

Стоячи прямо і дивлячись прямо перед собою, поставте біля себе стілець. Поставте ногу на сидіння, носок і коліно в сторону, положення тіла і тримайте прямо. Під час потуг повільно робіть випади в сторону, згинаючи коліно, яке перебуває на стільці. Ви відчуєте, як по черзі розтягуються м’язи внутрішньої поверхні стегна обох ніг. Долічіть до 5 і поверніться у вихідне положення. Зробіть 6 підходів, чергуючи випади вправо і вліво, відшукуючи більш зручний для вас варіант.

11. Пологи без болю: Масаж

Чоловіки, вам не потрібно бути професіоналами, щоб забезпечити дружину необхідним розслабленням, яке приносить масаж. На початковій стадії пологів спробуйте погладжуючий масаж, м’яко і акуратно торкаючись живота кінчиками пальців. Для більш інтенсивного масажу підійдуть кругові рухи уздовж хребта. При сильному болі в спині відмінно працюють методи стискання стегон з двох сторін.

12. Пологи без болю: Сон

Не потрібно сприймати пологи, як марафон на витривалість! Якщо організм вимагає відпочинку, потрібно відпочивати. Якщо є можливість хоча б трохи поспати, особливо на ранньому етапі пологів (початок пологів), хапайтеся за неї. Вам потрібно приберегти енергію на потім.

13. Пологи без болю: Відкрита позиція

Постарайтеся прийняти позу, яка розслабить і розкриє ваші тазові м’язи. Легкі танцювальні рухи або виведення обрисів вісімки ногами в цьому дуже допоможуть. Зіпріться на коліна і руки і почніть повільно розгойдувати тазом з боку в бік, або ж обіпріться на фітбол і покачайтеся на ньому.

14. Пологи без болю: Допомога партнера

Вам відведена неймовірно важлива роль! Ваша підтримка, підбадьорювання, любов і захист можуть уявити пологи для жінки зовсім з іншого боку. Що ви можете зробити? Ходіть разом з дружиною на курси для вагітних, дізнайтеся, як проходять пологи, які є розслаблюючі вправидля мами. Узгодьте основні моменти процесу народження дитини, щоб нічого не упустити. Однак не варто ототожнювати свою роль захисника її простору з роллю її наставника. Читайте більше про партнерські пологи.

15. Пологи без болю: Тиша

Дослідження говорять, що жінки вважають за краще пологи в тиші і в приглушеному світлі. Що зовсім не відповідає стандартному процесу в пологовому будинку! Така частина нашого головного мозку, як кора, відповідає за мову, рахунок, логіку і розум (функції, які знаходяться в сплячому режимі під час ідеальних пологів). Породіллі будь-якими шляхами повинні уникнути процесу стимуляції кори головного мозку. Інакше це може відбитися на додатковому викиді адреналіну, який, як ми вже знаємо, викликає напругу м’язів і уповільнює процес пологів, запобігаючи виділення окситоцину.

16. Пологи без болю: Відпочинок

Головною причиною напруги тіла жінки є страх перед пологами. Страх невідомого, болі при пологах, втрати контролю. Існує кілька шляхів заспокоєння тіла і розуму під час пологів. Сконцентруйтеся на диханні, на дитині (про присутність якої багато жінок іноді забувають), на розслабленні м’язів. Тут може допомогти та ж медитація і релаксація. Партнери, спостерігайте за мовою тіла, яка підкаже про напругу або страх: затиснуті щелепні м’язи і напружені м’язи обличчя, згорблені плечі, сплутане дихання і негативний настрій. Допоможіть їй заспокоїтися, розслабте її легким масажем і разом відновіть нормальне дихання при пологах.

17. Пологи без болю: Танець

Танець – відмінний помічник, який змушує тримати спину прямо (гравітація – наш друг) і допомагає тазових м’язам розслабитися. Під час повільного танцю кількість виробленого окситоцину збільшується, і потуги проходять легше.

18. Пологи без болю: Сечовипускання

Звучить безглуздо, але багато жінок забувають ходити в туалет в цей період. Під час підготовки до пологів важливо багато пити, тому спустошувати сечовий міхур теж надзвичайно важливо (чоловіки-нагадуйте їй). Повний сечовий міхур не тільки викликає почуття дискомфорту, але і підсилює болі, а що ще більш важливо-затримує опускання плоду.

19. Пологи без болю: Візуалізація

Візуалізація при пологах дуже сильна. Спробуйте уявити, як ваше тіло відкривається, щоб породити нове життя. Багато жінок порівнюють це з розкриттям квітки. Сфокусуйтеся на цьому.

20. Пологи без болю: Вода

Вода може стати величезним полегшенням при потугах. Якщо ви можете прийняти душ, ванну або скористатися басейном для пологів, не втрачайте цю можливість випробувати розслаблюючі і цілющі властивості води. Те, що називається пологами у воді, може позбавити вас від мук і болю.

23. Пологи без болю: Видих

Намагайтеся стежити за своїм диханням під час пологів. Під час видиху свідомо порятуйте себе від тиску. Можете робити це зі звуком, якщо ви так відчуваєте. Не забувайте намагатися вдихати носом, а видихати ротом. Кожну потугу закінчуйте очищує вдихом-видихом, щоб подумки і фізично підготуватися до наступної потуги (особливо, якщо кожна нова коштує великих зусиль). Пам’ятайте, з кожною потугою ви наближаєте момент зустрічі з вашим маленьким дивом!

24. Пологи без болю: Крик

Я жінка – почуйте мій крик! Вийте, кричіть, ричіть, лайтеся матом – це все відмінним чином допомагає впоратися з напругою. По правді, якщо ви, в силу сорому тримаєте все в собі, то збільшуєте самі для себе напругу і біль.

25. Пологи без болю: Знову сон

Пологи часто починаються вночі. Найімовірніше це тому, що наше тіло абсолютно розслаблене. Якщо ви прокинулися серед ночі з думкою про те, що народжуєте, але потуги все ще слабкі і нечасті, то найкращим варіантом для вас буде спробувати заснути ще хоч на пару годин. Запасайтеся енергією на найвідповідальніший момент.

2 акушерське відділення

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop