Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр
ми радi, що Ви з нами !
Лікувальна, столова, водопровідна: вибираємо воду
До питних мінеральних належать підземні води природних джерел, що мають постійний хімічний склад. Залежно від рівня мінералізації, тобто вмісту розчинених солей, розрізняють столові, лікувально-столові й лікувальні питні мінеральні води.
Воду з-під крана пити не можна, оскільки на водоочисних станціях вона піддається хімічній обробці. Це далеко не завжди сприятливо впливає на організм майбутньої мами й, відповідно, малюка (зокрема через хлорування).
Кип’ячена вода сильно поступається сирій за мінеральним складом. Використовувати її варто лише в тому випадку, якщо ви не впевнені в бактеріологічній чистоті та безпеці сирої.
Тому, за можливості, вибирайте для щоденного вживання очищену питну воду або мінеральну столову, без газу, добавок і домішок.
Скільки рідини потрібно пити вагітним
Нестача води небезпечна, але й надлишок рідини навряд чи піде на користь вагітній жінці. Особливо небажано пити забагато на останніх місяцях вагітності й за наявності деяких захворювань серцево-судинної системи, нирок або порушень обміну речовин. Тому питання про необхідну кількість води варто обговорювати з лікарем індивідуально. Проте, ми підготували кілька загальних рекомендацій:
Смачно та корисно: які напої бажано пити вагітним
Молочні продукти сприятливо впливають на організм жінки та розвиток плода. Молоко й кефір рекомендуються майбутнім мамам через високий вміст в них кальцію та білків. Молоко дуже поживне, тому його бажано пити щодня, якщо у вас немає непереносності лактози або інших протипоказань до вживання молока.
У знятому молоці кальцію та білків стільки ж, але менше жирів і калорій. Після народження дитини, в період грудного вигодовування, мамам рекомендується випивати приблизно півлітра молока або кисломолочних продуктів на день.
Свіжовичавлені фруктові соки багаті вітамінами й корисні, але в міру. Крім того, вони не заміна чистої води, а просто смачне доповнення до щоденного раціону. І не плутайте свіжовичавлені соки з напоями й нектарами промислового виробництва, в яких, як правило, мало вітамінів і багато цукру, як в лимонаді або солодкій газованій воді.
Свіжі овочеві соки містять менше калорій, ніж фруктові, але не менш корисні й для організму мами, й для майбутнього малюка. Також можна готувати відвари з овочів: якщо вони не надто довго варилися у воді, то зберігають мінеральні речовини. Також хорошим доповненням до меню стане бульйон з нежирного м’яса, адже він поживний, стимулює секрецію шлунка та сприятливо впливає на роботу шлунково-кишкового тракту в цілому.
Замість звичайного чаю, краще пийте слабо заварену ромашку, квітки липи або апельсинового дерева. Але будьте обережні з відварами м’яти та кропиви. А найкраще — проконсультуйтеся зі своїм гінекологом.
Які напої краще виключити майбутній мамі
Не варто занадто захоплюватися чаєм, адже його тонізувальний ефект може негативно вплинути на вагітність. До того ж він обмежує засвоєння заліза, яке так необхідне під час вагітності.
Уникайте солодких газованих напоїв, оскільки вони містять багато цукру і не принесуть користі ні вам, ні малюкові. Також краще обмежити споживання соків промислового виробництва, особливо якщо ви набрали багато зайвих кілограмів під час вагітності. Замініть магазинні соки на свіжовичавлені або зовсім на фрукти, оскільки вони багаті харчовими волокнами.
Якщо майбутня мама випиває понад п’ять чашок кави на добу, то наслідки можуть бути такі ж, як від куріння. Зростає небезпека передчасних пологів і можлива низька вага дитини при народженні. Будь-які обмеження, звичайно, мають розумні межі, тому якщо дуже хочеться, то можна дозволити собі випити маленьку чашечку неміцної кави на день.
А ось від алкоголю, як і від куріння, краще відмовитися зовсім, причому не тільки під час вагітності, але й у період годування.
Отже, сподіваюся ми допомогли вам знайти відповіді на питання про те, скільки рідини потрібно пити вагітній, яку воду краще вибрати й споживання яких напоїв краще обмежити. Але, якщо вам потрібні точні рекомендації, зверніться до свого сімейного лікаря або гінеколога.
З інформацією ознайомило 2 акушерське відділення
Попередній запис:
Наступний запис:
ПІСЛЯПОЛОГОВА ДЕПРЕСІЯ: ЯК БУТИ, ЯКЩО НЕ ВИХОДИТЬ РАДІТИ МАТЕРИНСТВУ
Залишити відповідь