Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Ознаки початку пологів: сигнали тіла

admin 17 Лис 2020

0

Усі терміни вказують на наближення пологів, сумка з речами до пологового вже готова, залишилося тільки дочекатися цієї миті і якнайшвидше взяти на руки своє маленьке щастя.

Усі терміни вказують на наближення пологів, сумка з речами до пологового вже готова, залишилося тільки дочекатися цієї миті і якнайшвидше взяти на руки своє маленьке щастя. Період очікування сповнений хвилювання: жінка усвідомлює, що на цьому етапі пологи можуть початися будь-якої хвилини, і її відчуття — це коктейль зі страху, хвилювання й передчуття довгоочікуваної зустрічі. Тому майбутня мама прислухається до себе в надії розпізнати ознаки початку пологів.

Ознаки початку пологів і зміни в жіночому організмові

Оптимальним терміном для пологів уважають період після 38-го тижня. У цей період організм жінки починає самостійно готуватися до цієї події. Рівень гормонів, що відповідають за виношування плоду, у крові вагітної знижується, у цей час підвищується рівень іншого гормону, що провокує пологову діяльність.

Момент пологів відбувається, коли рівень гормонів сягає своєї межі. Такі гормональні зміни в організмі впливають на стан жінки й сигналізують про початок пологів. Симптоми, що вказують на наближення пологового процесу, можуть проявитися не всі відразу й відчуватися по-різному, адже організм кожної жінки має індивідуальні особливості.

Незадовго до пологової діяльності малюк уже перебуває в «бойовій готовності». Його голівка щільніше занурюється в тазове кільце, завдяки чому живіт жінки трохи спускається. На цьому етапі вона відчуває такі зміни:

  • полегшення;
  • дихання стає легшим;
  • сидіти зручніше;
  • травна система нормалізується;
  • печія та деякі інші симптоми вагітності зникають.

Однак можуть відбуватися інші неприємні явища: у мам частішає сечовипускання, тому що плід опустився й давить на сечовий міхур та органи таза. Матка й голівка можуть опуститися перед самими пологами або за кілька тижнів до них.

Розширення кісток таза

Жінки перед пологами можуть відчувати терпкий біль у зоні попереку, це зумовлено розширенням крижів. Малюк зміцнів і став важким, він готовий залишити гніздо й зустрітися з мамою, а тому спускається дедалі нижче, що призводить до розширення тазових кісток. Щоб полегшити больові відчуття та дискомфорт, лікарі рекомендують виконувати комплекс спеціальних вправ або плавати.
Водночас, опускаючись нижче, голівка малюка стискає тазові кровоносні судини, і через це з’являються набряки ніг і виникають судоми.

Перейми Брекстона-Гікса

Перейми Брекстона-Гікса — це розминка організму перед пологами. Перші несправжні перейми можуть виникнути ще на 30-му тижні, але частішатимуть на 37—39-му тижні. У цей час жінка може уявити те, що відчуватиме перед пологами, тільки несправжні перейми не такі болісні й мають тривалі інтервали. Перші перейми, що передують пологам, відбуваються з інтервалом 20 хвилин, відтак час між переймами скорочуватиметься. А несправжні перейми нерівномірні, проміжок часу між ними може як збільшуватися, так і зменшуватися. До того ж тренувальні перейми не посилюються, вони спрямовані на розминку, а не на розкриття матки.

Відходження слизової пробки

Перші симптоми наближення пологів — відходження слизової пробки. Це явище дуже індивідуальне, в однієї жінки вона може відійти за тиждень або за два до початку пологового процесу, в іншої — уже безпосередньо перед пологами. Слизова пробка відшаровується й виходить через піхву, це може відбуватися частинами або за один раз. Виділення мають вигляд слизових згустків білого, рожевого або червоного кольору. Червоні вказують на те, що пологова діяльність розпочнеться найближчим часом.

Відходження навколоплідних вод

Головні ознаки наближення пологів, що передують початку процесу, — відходження навколоплідних вод. Нормою є розкриття плодового міхура не раніше ніж у середині першого періоду пологів. Тобто шийка матки розкрилася тільки наполовину, і в майбутньої мами є час, щоб викликати швидку. У цей момент малюк відчуває дискомфорт, його домівка змінила вигляд, і він намагається її покинути. Після того як води відійшли, плід і матка вразливі до інфекцій зовнішнього світу, а тому викликати швидку допомогу потрібно якнайскоріше.

Розрив міхура здебільшого не болючий. Це може статися несподівано й не мати ніяких попереджувальних знаків, як-от спазми, перейми або позиви до сечовипускання. Щоб не оголосити фальшиву тривогу та не переплутати звичайні виділення з відходженням вод, перед пологами лікарі рекомендують носити бавовняну пелюшку замість прокладки. Виділення залишаться на поверхні, а пелюшка вбере воду.

Передпологові перейми

Ознаки початку пологової діяльності — регулярні й динамічні перейми. Такі перейми починаються з коротких спазмів, які не дуже болючі. Вони відбуваються з ритмічною періодичністю, а інтервал між ними поступово скорочується. Паузи дають можливість мамі відновити сили й відпочити перед наступними переймами, адже з кожним разом перейми посилюються, викликаючи больові відчуття в породіллі. Процес переймів сприяє розкриттю шийки матки, щоб плід зміг залишити лоно матері.
Перші ознаки початку пологів з’являються ще за деякий час до їх початку. За цей час майбутній мамі та її близьким треба підготуватися до довгоочікуваної події — зібрати пакет потрібних речей і документів, які зазначено в списку.

Інформацію підготувало 2 акушерське відділення.

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop