Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Зустрічаємо МАЛЮКА

admin 23 Кві 2019

0

Маму охоплює буря емоцій, межуючих з крайньою мірою екстазу : радість довгожданої зустрічі, почуття задоволення від виконаної роботи, захоплення результатом своєї вагітності, вдячність чоловікові, бажання оголосити всьому світу про диво, якому Ви дали життя. І так, настає момент істини – знайомимося з новонародженим малюком.

Ваші дії: привітайтеся з дитиною, зафіксуйте контакт очі в очі, обійміть і приголубте його, покладіть малюка собі на живіт. Тепло вашого тіла допоможе малюкові зігрітися, акушер надіне шкарпеточки і шапочку на дитину і прикриє його згори теплою пелюшкою або рушником. Поки дитина відкашлюється і відпочиває, ви можете обмацати його ручки, ніжки, погладити по спинці. Як тільки дитина проявить активність, піднесіть дитину до грудей і допоможіть йому почати смоктати. Смоктальні рухи дитини, а також прилив материнських почуттів від виду і дотиків малюка посилять виробітку гормону окситоцин.

Якщо мама виявляється не в змозі зустріти малюка з перших хвилин його народження? Що ж робити, якщо сценарій пологів виглядає дещо по-іншому, і мама виявляється не в змозі зустріти малюка з перших хвилин його народження? На допомогу приходить папа дитини! Зараз, коли все більше “вагітних” подружніх пар приймають рішення йти разом в пологи, з перших хвилин життя дитина занурюється в океан любові найближчих йому людей. Якщо мама не може відразу прийняти свою дитину на руки, на живіт, оскільки малюк з’явився на світ шляхом кесарева перерізи або з якої-небудь іншої причини, папа в пологах дістає унікальну можливість випробувати емоції, недоступні більшості чоловіків. Папа не лише виявляється в цьому випадку першим, хто встановлює з малюком контакт “ока в очі” і передає дитині відчуття абсолютної любові і безпеки у новому для нього світі.

Батько малюка має ту ж, що і мати дитини, флорою. Таким чином, якщо викласти дитину на живіт папі, шкірні покриви і слизові оболонки малюка заселяються “дружніми” мікроорганізмами, до яких у дитини вже сформований імунітет. Психологи стверджують, що дитина народжується з генетично зумовленими очікуваннями. Очікування того, що дитина буде улюблена своїми батьками, має величезне значення для його нормального психічного розвитку. Перший годинник після народження людського дитинчати є критичним періодом, впродовж якого у нього розкриваються певні здібності. Мишель Оден, відомий у всьому світі акушер-гінеколог, засновник центру первинного здоров’я в Лондоні, досліджував вплив пологів на здатність людей любити інших або самих себе. Порушення природного ходу пологів, медикаментозні втручання, перешкоди на шляху встановлення першого контакту батьків з малюком, відстрочене грудне вигодовування – усе це знижує людську здатність відчувати кохання.

Майбутні батьки з ніжністю і теплом передчувають момент зустрічі і кожну хвилину спілкування з малюком, що ще не народився, наповнюють любов’ю і радістю. Ще в шестидесятих роках минулого століття вчений Джеймс Перскотт довів, що чим більше дитини оточує позитивних емоцій відразу після народження, тим менше він випробовує страху і агресії надалі. Нехай першим, що відчує і побачить Ваш малюк, буде світло любові, що струмує з Ваших очей!

Зі статею ознайомило 2 акушерське відділення!

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop