Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Від чого залежить задоволеність пологами?

admin 27 Кві 2021

0

Чи багато хто вірять, що пологи можуть стати для матері джерелом впевненості в собі? Ще менше тих, для кого пологи стали цим джерелом.

Роль якісної допологової підготовки в цьому питанні неможливо переоцінити – занадто багато суперечливої інформації оточує майбутню маму з усіх боків.

Найпопулярніший порада бувалих мам: «Головне не кричати і слухатися лікаря і акушерку», рідко призводить до пологів, що приносить задоволення жінці.

Зате налаштовує вагітну на безправність, інфантильність і скутість.

Тим часом, було проведено дослідження *, згідно з яким на задоволеність пологами впливають, в основному, 4 фактора:

  • власні очікування;
  • рівень підтримки в пологах;
  • відносини з персоналом;
  • можливість брати участь в ухваленні рішень.

Власні очікування

Тут найбільш популярні наступні сценарії:

  • Очікування нестерпного страждання, коли жінкою керує страх. Як правило, такі очікування виправдовуються через описану вище адреналінову підтримку. Тут допологова підготовка допоможе впоратися зі страхом невідомості і навчити роботі з незнайомими відчуттями під час пологів.
  • Очікування випадкової удачі.

Дійсно, пологи процес стихійний, і на їх перебіг впливає безліч факторів. Врахувати всі просто неможливо! Але це не означає, що варто пускати питання на самоплив – багато факторів піддаються корекції і можуть значно покращувати результат пологів. Підготовка до пологів допоможе сформувати адекватні особисті очікування і налаштувати на роботу в пологах. Зрозуміти, що підходить саме вам, можна лише володіючи достатньо повною інформацією про процес пологів і способах їх полегшення.

Рівень підтримки під час пологів

Згідно з дослідженням *, більшу задоволеність пологами отримували ті жінки, які мали можливість отримувати безперервну підтримку. На жаль, персонал пологового будинку не може забезпечити таку підтримку навіть в умовах сервісних пологів. Логічне рішення – партнерські пологи.

Партнерські пологи зараз дуже популярні, але стає ясно, що не кожен чоловік готовий бути присутнім на пологах. Більшості буде необхідно «занурення» в тему пологів і навчання навичкам підтримки під час пологів. А деякі і зовсім будуть раді можливості делегувати підтримку під час професійній помічниці – Доулі.

Відносини з персоналом

Найкраще народжувати з тим, кому довіряєш (до речі, при виборі лікаря сформовані очікування будуть відігравати ключову роль). Але, якщо ви народжуєте з черговою бригадою – налагодження позитивно контакту зіграє свою роль під час пологів.

Участь у прийнятті рішень

Це стає можливим, коли мама має адекватні очікування, підготовлена до пологів, володіє базовою інформацією про медичних втручань і налагодила позитивні відносини з медперсоналом.

Важливим етапом в житті мами і новонародженої є післяпологовий період. Адаптується до нових ролей вся сім’я.

Бажаємо Вам легких пологів! Чекаємо на пологи у другому акушерському відділенні

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop