Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Абсцес бартолінової залози: причини

admin 19 Бер 2019

0

Абсцес бартолінової залози настає внаслідок запального процесу в залозі або при виникненні, з різних причин, закупорки просвіту її протоки, внаслідок чого відсутня можливість виходу секрету, який згодом загноюється. Характеризується скупченням гною в тканинах залози. Частіше настає як наслідок захворювань, що мають статевий шлях передачі. Але поряд з цим зустрічаються запалення, що виникли внаслідок впливу інших інфекцій. Однак найбільш часто дане захворювання викликається асоціацією декількох інфекцій.В основному шкідливі мікроорганізми вражають практично завжди тільки проток. Він наповнюється гноєм, внаслідок чого отвір набухає і злипається. І як результат неможливість виходу назовні гнойному вмісту. Накопичився гній розтягує протоку залози і перетвориться в помилковий абсцес. У сполучної тканини, яка його оточує, нагноительной процес зазвичай не протікає. У випадках, коли до кокковой інфекції приєднується гноєтворні організми, то настає нагноєння і самої залози, що веде до утворення істинного абсцесу.

Симптоми абсцесу бартолінової залози

Абсцес бартолінової залози характеризується частіше одностороннім процесом, наявністю больових відчуттів в паховій області, які значно посилюються під час ходьби, в сидячому положенні і при акті дефекації. Тому пацієнткам доводиться займати вимушене положення тіла. Захворювання характеризується появою напередодні піхви гнійних виділень, асиметричного набряку, місцевої гіперемії і наявністю пухлиноподібного освіти. Можуть збільшитися в розмірах пахові лімфовузли. Температура тіла істотно збільшується до 39,00С. Спостерігається гектическая лихоманка. Загальний стан організму може різко погіршитися. Освіта флуктуації – розм’якшення пухлини свідчить про розвиток справжнього абсцесу, тобто в порожнині залози утворилася капсула з гнійним вмістом. Абсцес іноді може розкритися мимовільно. При цьому спостерігається поліпшення загального стану жінки.

Традиційне лікування

Консервативна терапія може бути допустима тільки при початковому процесі захворювання, на стадії інфільтрації за умови наявності часткового відтоку гнійного вмісту. У цих випадках показана антибіотикотерапія.
Хірургічне лікування У всіх інших випадках показано хірургічне лікування шляхом широкого розтину абсцесу і видалення гнійного вмісту. Для того, щоб дати доступ відтоку вмісту, ставлять дренажну трубку, яку надалі, днів через 5 витягають. Так як абсцес частіше настає в результаті ускладненого перебігу гонореї, то обов’язково призначається мікроскопічне дослідження і посів вмісту.

При підтвердженні діагнозу гонорея неодмінно призначають антибіотикотерапію і хворий і її партнеру. Також призначають додаткове обстеження для виявлення можливих інфекцій, і при їх виявленні призначається обов’язкова медикаментозна терапія. Також призначається симптоматична терапія, спрямована на зняття набряклості. Місцево призначаються компреси з гіпертонічним розчином і мазеві аплікації. Надалі призначаються фізіотерапевтичні процедури, розсмоктуючу терапію і загальнозміцнюючу лікування. При частих рецидивах або загоюються свищевого ході призначають радикальне лікування – повне видалення залози з протокою (екстирпацію бартолінової залози). Таку операцію проводять тільки в стадії ремісії і після обов’язкової попередньої підготовки. Попередня підготовка містить в собі місцеву санацію, прийом тканинних метаболітів і иммунокорректоров.

Одним з методів, що застосовуються у нашому відділенні, при рецидивуючих абсцесах бартолінієвої залози є марсупіалізація, яка полягає у формуванні нового каналу для відтоку секрету бартолінієвої залози та збереженні її функції. Формування такого каналу дасть можливість вільному відтоку секрету, який виробляється бартолиновой залозою. Така процедура проводиться під анестезією. Полягає в невеликому розрізі абсцесу, промивання порожнини і підшиванні капсули кісти до слизової передвір»я піхви.Після цього , після стихання запального процессу , можливе веедення , за бажанням жінки, спеціальної сережки. Це запобігає появі рецидивів .Рецидиви при такому лікуванні рідкісні та пов»язані з випадінням сережки до часу необхідого для утворення нового каналу. Але все ж такий метод краще, ніж повне видалення залози.

1

2

Профілактика

Профілактичні заходи спрямовані на неухильне дотримання особистої гігієни, застосування засобів контрацепції, вибірковість у виборі партнерів, своєчасне лікування будь–яких виникли запальних процесів органів малого тазу і санацію хронічної інфекції інших органів.

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop