Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

ТЕСТ НА ТОЛЕРАНТНІСТЬ ДО ГЛЮКОЗИ

admin 9 Лис 2020

0

Вагітність для жінки – це важливий та відповідальний момент в її житті, очікування маленького дива, яке принесе в будинок багато радісних та щасливих моментів. У той же час – це турбота не тільки про своє здоров’я, але й про здоров’я маленької людини, який повністю залежить від способу життя і поведінки майбутньої мами.

За весь час вагітності жінка здає велику кількість аналізів. Запевняю вас, що жоден з аналізів не робиться для «галочки» чи для «протоколу» Кожен аналіз несе свою важливу інформацію, як про самопочуття жінки, так і про майбутнього малюка.

Одним з аналізів, про який мені хочеться розповісти є ТЕСТ НА ТОЛЕРАНТНІСТЬ ДО ГЛЮКОЗИ або дослідження глюкози крові з навантаженням.

Аналіз зазвичай проводиться в терміні 24 – 28 тижнів вагітності, виключення складають тільки призначення гінеколога або ендокринолога. Тест на толерантність до глюкози – це визначення кількості глюкози в плазмі крові натщесерце, через одну та дві години після прийому глюкози.

Навіщо потрібно це дослідження? Дослідження глюкози крові з навантаженням є важливим діагностичним тестом для визначення Гестаційного цукрового діабету. Це порушення засвоювання глюкози організмом вагітної жінки. Гестаційний цукровий діабет – призводить до проблем, як у жінки, так і у майбутнього малюка. Важливість цього тесту дуже велика, тому готуватися до нього потрібно серйозно. Ми розробили правила підготовки до здачі ТЕСТУ НА ТОЛЕРАНТНІСТЬ ДО ГЛЮКОЗИ.

Тест проводиться тільки на 24 – 28 тижні вагітності

  • Протягом 3 – 4 днів до проведення тесту слід не обмежувати себе в прийомі вуглеводів 120 – 150 г/ добу;
  • В останній прийом їжі обов’язково вміст вуглеводів потрібен бути в кількості 30 – 50 г;
  • Тест не можна проводити раніше, ніж через 8 годин після останнього прийому їжі.
  • Тест проводиться натщесерце;
  • Пацієнт самостійно купує 75г сухої глюкози. Глюкозу можна розвести вдома в 300 мл теплої води або безпосередньо в лабораторії.
  • Після прийому глюкози протягом двох годин забороняється:

– вживати їжу, пити солодкі напої та мінеральну воду;

– фізичне навантаження, куріння;

– жувати жуйки;

Допускається вживання тільки простої негазованої води в невеликій кількості.

Глюкозу п’ють тільки після визначення кількості глюкози в крові та отриманні відповіді нижче 5,1 ммоль/л. При результаті вище 5,1 ммоль/л глюкозу пити забороняється.

Всіх, кому потрібно здати Тест на толерантності до глюкози, ми очікуємо з понеділка по п′ятницю з 8.00 до 9.00 години в лабораторії Центру планування сім’ї, кабінет №313 (вул. Космічна, 17 Дніпропетровський обласний перинатальний центр, зі стаціонаром, гінекологічного корпусу).

Лікар-лаборант ЦПС Г.Ф. Бойко

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop