Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Гіпербарична оксигенація в структурі перинатального центру

admin 25 Бер 2019

0

Гіпербарична оксигенація представляє немедикаментозний метод лікування з використанням чистого кисню під тиском, який перевищує атмосферний. Даний метод єдиний, який ліквідує усі форми кисневого голодування органів і тканин.

Людський організм – це ідеальна саморегулююча система з великими резерв ними і компенсаторними можливостями відновлення порушених функцій,але за умови, своєчасного усунення кисневого голодування тканин пошкоджених орга нів і систем.

Кисень –це джерело життя. Без їжі людина може прожити декілька тижнів, без води – декілька днів. Без кисню вона гине за декілька хвилин. Пов’язано це з тим, що усім живим організмам для своєї життєдіяльності постійно потрібна хімічна енергія, у формі АТФ. Кожній клітині для виконання своєї фізіологічної, специфічної функції, потрібна енергія. Гіпербарична оксигенація (ГБО) – вид інтенсивної терапії, який заснований на лікувальних властивостях кисню під тиском вище атмосферного і дозволяє різко збільшити його доставку до тканин за рахунок додаткового розчинення в плазмі крові та інших рідких середовищах організму.Основним ефектом прямої дії ГБО є зменшення або повна ліквідація кисневого голодування (гіпоксії) органів і систем організму. Проте результати досліджень останніх років довели, що позитивні ефекти використання ГБО, виявлені при лікуванні ряду патологічних станів (у тому числі гіпоксіях), не є прямим наслідком ліквідації гіпоксії, а обумовлені впливом гіпербаричного кисню на різні рівні систем адаптації організму.

ГБО використовується як у вагітних так і у реанімаційних хворих.Головним показанням для лікування реанімаційних хворих є: корекція запальних процесів,нормалізація енергетичного балансу;активація біосинтетичних репаративних процесів. ГБО надає корегуючу дію на синдромні прояви при гнійно-септичних інфекціях;стабілізує клітинні мембрани;покращує центральну та периферичну гемодинаміку з підвищенням утилізації кисня;покращує реологіні властивості крові;забезпечує адекватний газообмін;ліквідує кисневу заборгованість органів;посилює процеси метаболічної детоксикації;посилює дію антибіотиків;використовується з метою боротьби з парезом кишківника;нормалізації імунного статусу;стимуляції репаративних процесів.

Застосування в комплексній терапії ГБО дозволяє скоріше зменшити інтоксикаційний синдром та нормалізувати гуморальні порушення за більш скорочений період інтенсивної терапії.Аналіз клінічних спостережень вказує на ефективність комплексної терапії із застосуванням ГБО у хворих з перитонітом,ССЗВ,що позначається на тривалості відновлюючого періоду,скороченні ліжко – дня, більш швидкої адаптації хворих.

Гіпербарична оксигенація сьогодні один з доступних та діючих патогенетичних заходів, який використовується в комплексній терапії.При обґрун тованому та раціональному використанні цього методу його варто застосувати в практичній діяльності. Після лікування киснем більшість пацієнтів відзначають поліпшення загального самопочуття.Це – один з найбільш ефективних методів стимулюючої терапії. Завдяки йому поліпшується тканинний обмін, підвищуються захисні сили організму.Лікарями відзначено пролонговану дію ГБО. Позитивний ефект не зникає відразу після сеансу, а зберігається від декель кох місяців до року.

Зав.відділення
Романченко І.О.

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop