Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

МІОМА МАТКИ

admin 19 Лип 2019

0

Лейоміома тіла матки вона ж міома – це доброякісна пухлина м’язового шару матки, яка зустрічається у 30 – 35 % жінок. Вона розвивається з моноклонального гормончутливого проліферату, який виникає в ході багаторазово повторюваних циклів гіперплазії міометрія під час менструального циклу накопичуються гладком’язові клітини в яких порушився процес апоптозу (запрограмовоної загибелі клітин). З кожним менструальним циклом кількість пошкоджених клітин збільшується. Частина клітин виводиться з міометрія, з інших починають формуватися зачатки міоматозних вузлів з різним потенціалом зростання.

Факторами ризику лейоміоми є: раннє менархе, расова приналежність (у представників африканських країн зустрічається в 2 рази частіше), прийом тамоксифену, ожиріння, наявність артеріальної гіпертензії, пізній репродуктивний вік. Знижує ризик розвитку міоми: менопауза, фізичні навантаження і, як не дивно, куріння.

За локалізацією виділяють: субмукозні міоми, які розташовані під слизовим шаром матки, інтрамуральні (інтерстиціальні), які розташовані в м’язовому слою та субсерозні, які розташовані під очеревиною, яка покриває матку та можуть мати так звану «ніжку».

Провідними симптомами міоми є менометрорагія, безпліддя, хронічний тазовий біль, порушення функції сумижних органів (часте сечовипускання, закрепи), гострий больовий синдром при перекруті ніжки вузла та анемія.

Діагностуються міоми під час бімануального обстеження, трансвагінальне УЗД широко використовують для первинної діагностики та спостереження за ростом міоми.

Усі випадки симптомних міом підлягають лікуванню. У випадках субмукозних міом «золотим стандартом» є – гістерорезектоскопія, яка дозволяє візуалізувати та оцінити тип вузла та допомагає вирішити питання про видалення патологічного утворення.

Серед оперативних методів лікування виділяють органозберігаючі та радикальні. До оргонозберігаючих методів відносять: консервативну міомектомію, яка може виконуватися гістероскопічним, лапароскопічним та лапаротомним доступом. До радикальних методів лікування відносять екстирпацію матки яка може бути виконана з придатками або без в залежності від наявності супутньої патології.

Усі вищенаведені методи оперативного лікування виконуються у нашому перинатальному центрі у відділенні оперативної гінекології з малоінвазивними технологіями, фахівці якого мають великий досвід у лікуванні цієї проблеми та завжди готові допомогти у лікуванні та виборі методу лікування6 який буде найкращий для кожного пацієнта.

Будьте здорові!

Зав. відділенням оперативної гінекології
Пузій О.М.

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop