Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

ФЕТАЛЬНА МЕДИЦИНА В СУЧАСНІЙ ПЕРИНАТОЛОГІЇ

admin 25 Бер 2019

0

Зважаючи на зростаючу актуальність проблеми передчасних пологів та невиношування вагітності, найбільш значними завданнями сучасної перинатології є підвищення рівня своєчасної діагностики відхилень в розвитку плоду та сукупність лікувальних заходів з доведеною ефективністю в боротьбі за зниження малюкової смертності.

Обстеження жінок під час настання вагітності – «планові» та «контрольні» УЗД увійшли до обов’язкового переліку досліджень у всьому світі. В Україні «контрольна» УЗД-діагностика проводиться в 10-14, 20-24 и 30-32 тижнів вагітності і дозволяє виявити більшість вад на ранніх етапах.

Однією з важливих складових діагностики відхилень в розвитку плоду та загрози невиношування є аналіз крові вагітної на специфічні показники – так звані біохімічні маркери пренатальної патології. По поширеним переконанням сучасних майбутніх мам, скринінги «пророкують» малюків з синдромом Дауна. Між тим треба відмітити, що за допомогою генетичного скринінгу може бути виявлено ще багато різноманітних патологій.

Якщо завдяки переліченим вище методам моніторингу, у ще ненародженого малюка виявлені проблеми медичного характера і діагноз (аномалії або вади розвитку) практично не викликає сумнівів, виникають етичні проблеми вибіру: своєчасне переривання проблемної вагітності та позбавлення від плоду, або врятування життя ще ненародженої дитини. Сучасний розвиток науки дозволяє успішно боротися з багатьма аномаліями і вадами розвитку ще ненародженої дитини завдяки застосуванню високотехнологічних методів відносно нового напрямку – фетальної медицини.

Незважаючи на всю ретельність інструментальних обстежень, проведених вагітним жінкам, тим не менш можливо виявлення на значних термінах вагітності патології плоду, яка загрожує подальшому нормальному розвитку або навіть життю. Завдяки досягненням фетальної медицини проблеми медичного характеру, діагностовані у ще ненародженої дитини, вирішуються ще в період знаходження плоду в утробі матері, аж до здійснення внутрішньоутробних операцій.

Фетальна терапія необхідна тоді, коли життя плода знаходиться в небезпеці. Вона має ціль запобігти небажані наслідки, коли плід загине в утробі матері або дитина народиться с серйозними проблемами. Стани, які можуть бути виліковані за допомогою фетальної терапії (хірургії): еритробластоз плоду, вроджені діафрагмальні грижи, обструкція сечовивідної системи плоду, фето-фетальний трансфузійний синдром, синдром затримки росту плоду при монохоріальній двійні, пухлини плода та інші фетальні та плацентарні розлади.

В більшості випадків фетальна терапія (включаючи внутрішньоутробні операції) базується на так званій технології EXIT. Це операції, при яких малюк залишається зв’язаним з матір’ю пуповиною, що забезпечує нормальну систему газообміну і кров опливу та знижує ризик оперативного втручання. Більшість операцій проводиться тільки після 28 тижнів вагітності.

Таким чином, фетальна медицина–це медицина нових, сучасних технологій, але насамперед, гуманна медицина! І ця проява гуманізма – в можливості спасіння життя ще ненародженої дитини!

Заслужений лікар України, завідуюча
відділення медицини плоду і
патології ранніх термінів вагітності
Ширінкіна Н.К.

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop