Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Багатоводдя (або полігідрамніон) при вагітності

admin 6 Лис 2019

0

Багатоводдя-це патологічний стан при якому спостерігається надлишок навколоплідних вод в амніотичній порожнині. За статистикою, спостерігається у 1% вагітних.

Існує 2 типи багатоводдя:

 • хронічне-при якому надлишок навколоплідних вод накопичується помірно,
 • гостре-при якому надлишок навколоплідних вод накопичується швидко.

Основними чинниками розвитку багатоводдя при вагітності є:

 • крупний плід,
 • багатоплідна вагітність,
 • цукровий діабет у вагітної,
 • порушення обмінних процесів, ендокринопатії(гіпотиреоз),
 • пієлонефрит,
 • захворювання серця та судин у вагітної,
 • резус-конфлікт матері та плоду,
 • вади розвитку плода,
 • інфекційні захворювання у вагітної.

Діагностувати багатоводдя можна за допомогою ультразвукового дослідження,а запідозрити-простим вимірюванням окружності живота та висоти дна матки у вагітної(показники будуть збільшені в порівнянні з нормою для даного терміну вагітності),це наглядно можна прослідкувати за допомогою графіку гравідограми,яка ведеться в обмінній карті вагітної.

Полігідрамніон (багатоводдя) є фактором, який ускладнює перебіг вагітності та пологів.

Згідно статистичних даних у вагітних з багатоводдям в 5 разів більше спостерігаються передчасні пологи,відшарування плаценти, передчасний розрив плодових оболонок,антенатальна загибель плоду, в пологах-кровотеча,порушення пологової діяльності (дискоординація та слабкість), емболія навколоплідними водами.

В зв язку з цим необхідно прицільне спостереження,виявлення причин розвитку багатоводдя у даної вагітної та та їх усунення. Необхідний динамічний контроль за наростанням навколоплідних вод за допомогою УЗД, проведення доплерометрії, біофізичного профілю плоду з метою оцінки його стану та стану фетоплацентарного комплексу.

При прогресивному наростанні навколоплідних вод необхідна госпіталізація в акушерський стаціонар для ретельного спостереження та лікування.

В зв «язку з тим що вагітні з багатоводдям є групою високого ризику з емболії навколоплідними водами та кровотечі-пологи ведуть в присутності лікаря анестезіолога–реаніматолога.

Лікування полігідрамніону проводять згідно виявлених причин розвитку: антібактеріальна терапія у разі виявлення вогнищ інфекції,корекція цукрового діабету дієтою або препаратами інсуліну,корекція гіпотиреозу препаратами гормонів щитоподібної залози та інше.

Профілактика багатоводдя-це виявлення вогнищ хронічної інфекції, обстеження на цукровий діабет та своєчасна його корекція, профілактика резус-конфлікту (своєчасне введення антирезусного імуноглобуліну), виявлення та корекція ендокринопатій(гіпотиреоз,тощо).

Своєчасні профілактика, виявлення та лікування полігідрамніону вагітних є надійними заходами до шляху поліпшення перинатальних наслідків.

Лікар акушер-гінеколог
консультативно-діагностичного відділення
КП «ДОПЦ зі стаціонаром» ДОР»
Спільник Т.М.

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop