Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

2 акушерське відділення

опис вiддiлення

завiдувач вiддiленням

Самарець Світлана Анатоліївна

Вас вітає Друге акушерське відділення Дніпропетровського обласного перинатального центру!

Відділення входить до складу високоспеціалізованого пологового будинку третього рівня – найвищого рівня акушерської та неонатологічної допомоги в Дніпропетровській області.

Це місце, де висококваліфіковані та досвідчені фахівці кожного дня і ночі допомагають зустріти нове життя з повагою до жінки та дослухаючись до її потреб. Це затишне відділення, де створені всі умови для комфортних фізіологічних пологів і разом з тим цілодобово доступна будь-яка медична допомога.

У відділенні працює 31 медичний працівник, серед яких 7 лікарів акушерів-гінекологів та 13 акушерок, переважно вищої категорії.

Тут розташовані три індивдуальних пологових зала Всі з душовими кабінами. Два з яких з ваннами та душкабінками. 30 післяпологових місць у одно- і двомісних палатах. Кожний пологовий зал устаткований функціональними ліжками, кардіо-токографами для оцінки стану дитини під час пологів (КТГ), столиком променистого тепла, киснем, інфузоматами для регуляції швидкості та точності дозування препаратів, а також консолями для підключення необхідного обладнання.

Скористайтеся нашими перевагами:

 • З 2014 року Дніпропетровський обласний пологовий будинок отримав звання «Лікарні, доброзичливої до дитини», і підтримує його кожні 3 роки.
 • Починаючи з 2006 року і протягом двох років, фахівці Перинатального центру проходили навчання в американо-швейцарскому проекті «Здоров’я матері та дитини», що базувався на доказовій медицині та рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я. У другому акушерському відділенні продовжують роботу два міжнародні тренери цієї програми.
 • З 2016 року у Перинатальному центрі введено електронний документообіг.
 • Фахівці Перинатального центру проходять тренінги, майстер-класи та різні навчальні програми, що підвищує кваліфікацію медперсоналу, наявність сучасного обладнання робить прийом пологів більш комфортним та безпечним, що позитивно впливаючи на здоров’я матерів та дітей міста і області.
 • Пологи приймають на сучасних функціональних ліжках, що дає змогу жінці обирати комфортні положення під час народження дитини.
 • Дніпропетровський обласний Перинатальний центр, у тому числі друге акушерське відділення має найнижчий відсоток епізіотомій (розтину промежини) не тільки серед пологових будинків Дніпра, а й решти України – менше 1 %! Низькими також є показники інших видів пологового травматизму (розходження лобкового симфізу, розривів промежини 2-3 ступеню), які сукупно складають лише 7 %.  У цьому відділенні приймають пологи у жінок з гестозом, кровотечею ( важкі випадки), жінок , які були вимушені до переїзду, та переселенців з Донецької та Луганської області, а також у членів сімей та учасників воєних дій.
 • Перинатальний центр спеціалізується на прийомі пологів у юних матерів та жінок з особливими потребами.
 • Це єдиний перинатальний центр міста, у якому високі показники виходжування та виживання передчасно народжених дітей з вагою при народженні від 500 г та терміном народження від 22 тижнів вагітності.
 • Практикується проведення фізіологічних пологів у жінок після кесаревого розтину або з сідничним передлежанням плоду за їхнім бажанням.
 • В Перинатальному центрі широко використовують ефективний та безпечний метод знеболення пологів – гідротерапію, або теплу воду у вигляді душу чи занурення в теплу ванну. Медикаментозне знеболення – епідуральна анестезія, також доступне і проводиться за наявності показань або за бажанням жінки.

60-80% пологів проходять за участю родичів жінки та/або професійного партнера для психологічної підтримки (доули). Поруч із породіллею в пологовому залі можуть бути двоє обраних нею партнерів.

Практикується спільне перебування матері та дитини. На відміну від більшості пологових будинків, ця умова дотримується навіть у післяопераційному періоді в разі кесаревого розтину при задовільному стані матері та дитини.

Понад 90% немовлят знаходяться виключно на грудному вигодуванні.

Фізіологічні пологи

У Другому акушерському відділенні Дніпропетровського обласного перинатального центру створені умови для максимально природного народження дитини та забезпечена необхідна підтримка персоналу:

 • у двох сімейних пологових залах панує затишна домашня атмосфера: є двоспальне ліжко, обідній куточок, повноцінний санвузол, на вікнах жалюзі та фіранки;
 • з жінкою постійно можуть знаходитися близькі для неї люди, що позитивно впливає на результати пологів;
 • у пологових залах є все необхідне для того, щоб породілля займала зручні положення: шведська стінка, фітбол, м’які мати на підлозі, крісло-груша, подушки, стілець для вертикальних пологів;
 • для немедикаментозного знеболення переймів використовуються партнерська підтримка, вільна зміна положень тіла, прийом душу та занурення в теплу ванну;
 • фахівці відділення навчені приймати пологи у зручних для жінки положеннях: на боку, навколішки, навпочіпки, сидячи на спеціальному стільці для пологів, біля шведської стінки, – не змушуючи жінку народжувати у найбільш ризикованому положенні для матері та дитини – лежачи на спині;
 • за бажанням жінки та за відсутністю медичних протипоказань можливі пологи у воду;
 • забезпечені умови для першого безперервного контакту матері з новонародженим шкіра до шкіри протягом двох годин після пологів, а також для раннього прикладання малюка до грудей;
 • є можливість сімейного післяпологового перебування у комфортних палатах.

Якщо потрібна допомога

У разі, коли пологи через природні шляхи неможливі або ж в процесі народження дитини виникли ускладнення, в Другому акушерському відділенні готові надати весь обсяг необхідної допомоги. Відділення розташоване на одному поверсі з дитячою та дорослою реанімаціями та операційною.

Співпраця:
У складних клінічних випадках проводяться консиліуми з головним лікарем Падалко Л.І , заступником головного лікаря з медичної частини Захарченко Л.Г та представниками кафедры перинатології – професорами і доцентами Дубоссарська Ю.О.

У нашому відділенні працюють лікарі та акушерки вищої та першої кваліфікаційної категорії.

Жінки, що перебувають у відділенні, у разі потреби можуть отримати консультативну допомогу терапевта, невропатолога, окуліста, ЛОР-лікаря, ендокринолога, дерматолога, психолога, анастезіолога

Обладнання та умови
Породіллі можуть скористатися фізіо-терапевтичними процедурами, гіпербаричною оксигенацією, пройти додаткові обстеження ЕКГ, РЕГ, доплер судин нижніх кінцівок, обстеження УЗД, якщо для цього будуть показання.

Працює цілодобова лабораторія, що дозволяє зробити необхідні дослідження в будь-який час.

У відділенні використовуються ліки, згідно з національним Переліком. Наявні необхідні медикаменти для надання ургентної допомоги. Перинатальний центр бере участь у реалізації проекту «Доступні ліки».

Поруч з відділенням знаходиться операційна «Чисте приміщення», яка дозволяє підвищити якість акушерсько-перинатальної допомоги жінкам і дітям. Чисте приміщення поліпшує якість проведених операцій і покращує післяопераційний період. Операційна устаткована всім необхідним.

Операції кесаревого розтину проводяться за медичними показаннями з використанням сучасних технологій, що допомагає уникнути можливих ускладнень і прискорити післяопераційне відновлення зі збереженням репродуктивних функцій. Новонароджений малюк першу годину після операції проводить у контакті шкіра до шкіри з батьком, а потім, коли операцію завершено, продовжує шкірний контакт з матір’ю.

Це не тільки покращує адаптацію дитини, сприяє грудному вигодовуванню, а й зміцнює родинні зв’язки, а також знижує показник гнойно – септичних ускладнень. В післяпологовому відділенні , є цілодобова допомога , консультації дитячими лікарями, так як поруч знаходиться дитяче відділення та цілодобовий пост медичних дитячих сестер.

За час існування відділення, колектив побудував міцні добрі традиції, в першу чергу, це дбайливе і тепле ставлення до вагітних жінок, породілль і малюкам. Сімейна обстановка, створена в відділенні, допомагає сприймати народження дитини як Таїнство, світле і радісне подія для всієї родини, Адже доктор, який приймає у жінки пологи, в буквальному сенсі, на якийсь період стає членом всієї родини.

Ми переконані – Сімейні пологи, коли поруч з породіллею знаходиться її чоловік, коли він тримає її за руку в момент переймів і вони разом, – крок за кроком, долають цей непростий період перед радісною подією. Завжди бути разом – це повинно стояти на першому місці у сімейних пар, це зближує людей і робить їх шлюб ще міцніше! Папа повинен включатися в турботу про малюка з першої хвилини його життя: прийняти на руки, викупати, і робити все для того, щоб дитина знав: мама і тато – це єдине ціле, неподільне. Тому політика 2 акушерського відділення підтримувати сімейний пологи.

Пологи є однією з найяскравіших подій у житті кожної жінки, яка бажає мати дитину. Адже важливість самого процесу – народження дитини – важко переоцінити.

Для матері і малюка є доленосним вибір місця пологів та людей , які будуть присутніми під час появи дитини на світ. Тому у другому акушерському відділені велику увагу приділяють м’якому та природному процесу пологів, де не намагаються вести пологи за схемою. Лікарі та акушери враховують бажання жінки, її біоритми та емоції.

Приходьте до нас народжувати! Ми чекаємо вас.
Наші двері і серця завжди відкриті для вас.

контактні дані вiддiлення

Телефони, eлектронна пошта:

scrollToTop