Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії для новонароджених

опис вiддiлення

завiдувач вiддiленням

Верещак Олена Юхимівна

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених відкрито у червні 2012р., після реконструкції пологового будинку. За ці роки у відділенні було проліковано біля 1300 дітей.

Під час реконструкції був виконан капітальний ремонт з переплануванням приміщень, закуплено нове обладнення та меблі. У ході переоснащення була замінена система газопостачання, змонтована система постачання стиснутого повітря, замінена електропроводка, приміщення, в яких розташоване відділення, є чистими приміщеннями.

Відділення обладнане на 7 ліжок, з яких 3 місця на базі відкритих інкубаторів, решта на базі класичних інкубаторів закритого типу.

У відділенні створені сучасні необхідні умови, воно обладнано системами спостереження та найсучаснішим високотехнологічним обладнанням, як для діагностики, так і для лікування хворих новонароджених у важкому стані, а також для виходжування недоношених, з екстремальною та дуже малою масою при народженні.

Відділення має 80 одиниць найсучаснішого обладнання: апарати ШВЛ, апарати неінвазивної ШВЛ «Infant-flow», апарат високочастотної ШВЛ, реанімаційні столики, інкубатори-трансформери, перфузори, пульсоксиметри, монітори спостереження, двохканальні інфузійні насоси, аспіратори, реанімаційні набори, системи CPAP та системи кисневої терапії, сучасні лампи для фототерапії верхнього та нижнього типів опромінення, апаратурні штативи, електронні ваги, пересувний рентген апарат, а також апарат УЗД, що дозволяють більш успішно вирішувати поставлені задачі в покращенні здоров’я новонароджених.

Більшість обладнення була отримана від Фонда Віктора Пінчука у рамках програми «Колиски надії».

Все обладнення яке є у відділенні дозволяє виходжувати немовлят з екстремально низькою вагою тіла від 500гр.

У відділенні впроваджені новітні медичні технології виходжування новонароджених та виконується повний обсяг усіх лікувально-діагностичних заходів, згідно національним протоколам та останнім світовим тенденціям, а саме, введення сурфактантів малоінвазивним способом, методи неінвазивної штучної вентиляції легенів, це особливо актуально для недоношених новонароджених, а також всі сучасні методи проведення штучної вентиляції легень, моніторинг церебральних функцій амплітудно-інтегрованим монітором, це дає можливість якісної ранньої діагностики стану головного мозоку новонароджених і, відповідно, більш коректного лікування, системна пасивна гіпотермія, використання глибоких центральних венозних ліній, методику раннього втручання з метою розвитку та ін.

У відділенні проводиться організаційно-методична робота з метою підвищення кваліфікації лікарів – неонатологів, дитячих анестезіологів з питань інтенсивної терапії.

У відділенні дуже широко використовується методика виходжування новонароджених з метою розвитку, метод «Мама – кенгуру». Персонал відділення постійно проводить бесіди з батьками та членами сімей і активно залучає їх до догляду за малюком.

Щотижня новонароджених у відділенні консультує професор Мавропуло Т.К. Всі діти у відділенні оглядаються офтальмологом. При необхідності новонароджені консультуються обласним дитячим анестезіологом, хірургами, нейрохірургами, кардіологом, кардіохірургом, лікарями УЗД.

Лікарі відділення постійно відвідують міжнародні, національні та регіональні конференціі. Лікарі відділення постійно беруть участь в on line конференціях, беруть активну участь в складанні національних, регіональних протоколів, проводять консультації по телефону з пологовими будинками області.

контактні дані вiддiлення

Телефони, eлектронна пошта:

scrollToTop