Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Відділення оперативної ургентної гінекології з малоінвазівними технологіями

опис вiддiлення

завiдувач вiддiленням

Акашева Назiгуль Жаміївна

Ургентне оперативне гінекологічне відділення з малоінвазивними технологіями функціонує у штаті МПБ № 2 з 1984 року, з 2012 року – є структурним підрозділом КЗ “ДОПЦС”ДОР”.

Ургентне гінекологічне відділення розраховане на 35 гінекологічних ліжок, 5 з них підліткова гінекологія.

До складу відділення входить 11 палат: 5 палат на 1 – 2 місця, 1 палата для догляду за післяпологовими жінками, яка дозволяє здійснювати госпіталізацію матері спільно з новонародженою дитиною, 1 палата для догляду за вагітними з симптомами ГРВІ, що оснащена безперервною подачею кисню. Усі інші – палати загального перебування.

Кадровий склад: у відділенні працюють 4 лікарі з них : 3 лікаря акушера гінеколога I та II категорії та 1 дитячий лікар акушер- гінеколог 1 категорії, 8 медичних сестер з вищою та II категорією. Очолює відділення лікар вищої атестаційної категорії за спеціальністю «Акушерство та гінекологія» – АкашеваНазігуль Жаміївна.

Надання екстреної медичної допомоги в цілодобовому режимі здійснюється пацієнткам, які звернулись з наступними патологіями:

 • із запальними захворюваннями органів малого тазу і зовнішніх статевих органів;
 • з доброякісними пухлинами статевих органів, з наявністю різних ускладнень:
 • (порушення трофіки міоматозного вузла, перекрут та розрив пухлин і
 • пухлиноподібних утворень яєчників та інше);
 • з кровотечами, болями та інше;
 • з патологією вагітності: вагітність, загрозливий аборт, аборт, що почався, неповний
 • аборт, повний аборт, інфікований аборт, міхуровий занесок.
 • з ускладненнями післяпологового періоду та абортів і інше.
 • ускладнення післяпологового періоду
 • ГРВІ вагітних

Основний напрямок роботи – своєчасне, висококваліфіційне надання цілодобової екстреної допомоги гінекологічним хворим, які направляються медичними установами, а також при самостійних зверненнях.

У II гінекологічному відділенні надається ургентна гінекологічна медична допомога більше як 1751 жінок у рік, проводиться понад 600 гінекологічних операцій.

Операційне відділення оснащене сучасним діагностичним та лікувальним обладнанням, включаючи гістерорезектоскоп та лапароскоп провідної фірми Karl Storz.

Пріоритетними напрямками в роботі відділення є розвиток ендоскопії :органозберігаючі операції при ектопічних вагітностях, кістах яєчників, гнійних запаленнях додатків матки.

Проводиться лікування та підготовка до оперативного лікування при доброякісних пухлинах матки, кістах яєчників, випадіннях статевих органів.

Надається допомога жінкам з порушенням репродуктивної функції, обумовленоїперенесеними запальними захворюваннями, полікистозом яєчників, ендометріозом, лейоміомою. Пацієнткам проводять  ендоскопічні реконструктивні операції на маткових трубах для відновлення їх прохідності: неосальпінгостомії, сальпінгостомії, сальпінготомії, коагуляцію ендометріоїдних вогнищ, консервативну міомектомію.

Надається хірургічне лікування при аномальних маткових кровотечах – вишкрібання порожнини матки, гістерорезектоскопія. Можлива інтропераційна «експресдіагностика» пат. гістологічного матеріалу.

Консервативне лікування гострих та хронічних запальних процесів додатків матки, переривання вагітності у разі аномальних продуктів запліднення і вад розвитку плоду, супровід вагітності у разі загрози аборту з ранніх термінів та до 22 тижня, лікування виражених токсикозів вагітності, пієлонефрити та ГРВІ вагітних, ускладнення післяпологового періоду.

Відділення ургентної гінекології є стаціонарною гілкою забезпеченням надання медичної допомоги дітям та підліткам із гострою гінекологічною патологією, а саме:

 • Порушеннями менструального циклу
 • апоплексією яєчників
 • кістами яєчників
 • гіпоталамічний синдром періода статевого дозріванння
 • запальними захворювання органів малого тазу
 • з гострими та загостреннями хронічного сальпінгіту та оофориту
 • вульвовагініти
 • абсцесами зовнішніх статевих органів

Проводиться ідентифікація мікробного фактору, що поліпшує якість лікування.

Відділення надає медичну допомогу підліткам із травмами статевих органів.

Особлива увага приділяється вагітним підліткам із акцентом на індивідуальний підхід з урахуванням їх репродуктивних цілей. Переривання вагітності наприкінці першого триместру здійснюється комбінованим методом: з використанням медикаментозного переривання та за необхідністю – кюретажем порожнини матки з подальшим психологічним супроводженням до повного одужання. Підліткам надається консультативна допомога на предмет індивідуального підбору методу контрацепції для попередження наступної небажаної вагітності, з позаматковою вагітністю.

З 1994р у ВУГ з малоінвазивними технологіями виділено 5 ліжок для проведення спеціалізованої та висококваліфікованої гінекологічної допомоги дівчаткам та підліткам. До відділення поступають необстежені дівчата з ургентною гострою патологією та вагітні з проблемами вагітності.

Приказом обласного управління охорони здоров*я всі дівчатка області повинні отримувати стаціонарне лікування у Перинатальному центрі.

Умови у відділенні відмінні, санітарно – гігієничний блок відповідає європейським стандартам, 3-х добове харчування, ліжка з ортопедичними матрацами, обстеження проводиться у повному обсязі.

68% пролікованих дівчат складають мешканці м.Дніпра.

До відділення направляють: районний лікар дитячий гінеколог, дитячий гінеколог ЦПС , педіатр, сімейний лікар та лікар швидкої медичної допомоги.

55-60% складає гінекологічна група дітей з такими проблемами: травми статевих органів, запальні захворювання статевих органів, маткові кровотечі, ретенційні кісти яєчників, параоваріальні кісти та інші новоутворення. За потреби оперативне лікування проводиться методом лапароскопії.

Ретенційні кісти лікуємо консервативно під контролем УЗД, з подальшою корекцією менструальної функції під диспансерним наглядом дитячого гінеколога за місцем проживання та дитячого гінеколога ЦПС.

40-45% складають вагітні підлітки, з яких 70% зберігають бажану вагітність. В умовах стаціонара вирішується проблема порушенної, небажаної вагітності. Після переривання вагітності проводиться антибактеріальна терапія, після абортне консультування, консультування психолога та проводиться бесіда про прегравідарну підготовку до бажаної вагітності, гігієні статевих відносин, контрацепції. Аборти малого терміну проводяться медикаментозно.

Лікування у гінекологічному відділенні надає можливість повного обстеження, проведення диференційного діагнозу, проведення консиліуму для вибору тактики лікування а при необхідності вирішити метод та обсяг оперативного втручання.

Щоденно проводяться бесіди з підлітками та їх батьками на теми статевого виховання, відповідального материнства, збереження репродуктивного здоров’я, контрацепції, профілактики ІПСШ, СНІДу.

Здійснюється спадкоємність між дитячими гінекологами міста і стаціонарним відділенням. Виписки передаються лікарям для диспансерного обліку за місцем мешкання підлітка.

Якщо у Вас виникли проблеми, не гайте часу!
Ми допоможимо вирішити її!

контактні дані вiддiлення

Телефони, eлектронна пошта:

scrollToTop