Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Відділення постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених

опис вiддiлення

завiдувач вiддiленням

Самохіна Ірина Іванівна

Відділення постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених – єдине в нашій області. Його створення стало можливим лише після відкриття Дніпропетровського обласного перинатального центру. На теперішній час воно має 10 ліжок та надає медичну допомогу недоношеним та доношеним немовлятам, які народилися у перинатальному центрі, забезпечуючи їм невідкладну допомогу, відновлювальне лікування, догляд, раціональне вигодовування, комфортні умови перебування. Але новонародженим дітям потрібні не тільки якісні медичні послуги, їм вкрай необхідне перебування біля них родини. І саме наш заклад забезпечує сумісне перебування матерів з дітьми на 100%. Більш того, відділення постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених – яскравий приклад сімейно орієнтованої медицини. Тому до виходжування дитини залучається і тато, і бабуся, і дідусь. Наразі ми впевнені, що участь членів родини у виходжуванні сприяє поліпшенню стану немовлят, більш ранньому їх одужанню, а у матусь покращується лактація.

До відділення після народження направляються діти з різноманітною перинатальною патологією, які заходилися на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, або з будь яких причин не були виписані на третю добу життя під нагляд сімейних лікарів. Зокрема, це – недоношені діти, пацієнти з вродженими вадами розвитку, вадами серця. Після надходження дитини до відділення продовжується уточнення клінічного діагнозу та необхідного лікування. Ми маємо можливість зробити всі необхідні діагностичні дослідження і під час медичного консиліуму вибирається тактика ведення такої дитини. В залежності від діагнозу, новонароджений консультується профільним спеціалістом: кардіохірургом, кардіологом, нейрохірургом або неврологом. При встановленні, наприклад, діагнозу вродженої вади серця, у разі показань дитина відразу переводиться до кардіохірургічного відділення, де їй проводиться операція на серці. У разі необхідності динамічного спостереження, медикаментозного лікування, немовля знаходиться у нашому відділенні. Необхідний термін ми спостерігаємо за станом його здоров′я.

Недоношеним дітям потрібен щотижневий огляд окуліста, адже у них часто виявляється така патологія, як ретинопатія недоношених. Це – часте захворювання, пов»язане з незрілістю дитини.Така патологія нерідко потребує хірургічного втручання, яке проводиться у перинатальному центрі сумісно з лікарями – офтальмологами обласної клінічної офтальмологічної лікарні.

Найчастіше у нас народжують жінки з регіону і буває, що за їх місцем проживання немає відповідних спеціалістів. Тому намагаємося, щоб дитину і маму оглянули якнайбільше спеціалістів: і окулісти, і неврологи, і хірурги. І коли вже дитинку можна виписати – вона з батьками їде додому. Практично 80% дітей виписується додому з одужанням.

Ті дітки, які мають малу вагу при народженні, знаходяться у нас до визначеного часу. Існують сучасні протоколи ведення таких дітей. Є відповідні критерії, згідно яких дитина може бути виписана додому.

По – перше, вага малюка повинна бути більше двох кілограмів. По – друге, дитина повинна мати нормальну терморегуляцію. Тобто, зігріватися у ліжечку без допоміжних засобів зігрівання та апаратури. Повинна самостійно дихати, їсти необхідний для її розвитку об»єм харчування та засвоювати його, мати стале збільшення маси тіла, бути емоційною.

І матуся повинна розуміти свою дитину, навчитися доглядати за нею, вміти давати ліки, змінити підгузок і так далі. Зазвичай, до того часу дитина вже підростає до відповідної ваги, годується груддю. Всі проблеми, які має дитина, вже з»ясовані і вирішені або проведеним лікуванням, або рекомендаціями і матусі знають, як надалі підтримувати стан здоров»я своєї дитини.

Крім того, мати, яка передчасно народила, а це, переважно, жінки, які теж мають певні патоголії, теж можуть знаходитись у відділенні інтенсивної терапії. У нас є психологи, які працюють з ними, і з чоловіками, допомагають їм подолати різноманітні проблеми психологічного характеру.

Після виписки діти спостерігаються у кабінетах катамнестичного спостереження, які на сьогодні створені та успішно працюють на базі обласного спеціалізованого клінічного центру матері та дитини ім. проф. Руднєва, обласної дитячої клінічної лікарні.

На теперішній час весь колектив чекає на закінчення реконструкції відділення. Це буде сучасне відділення, де будуть створені ще більш комфортні умови як для немовлят, так і для родини, а також для медичного персоналу. Буде необхідна апаратура, збільшиться площа відділення – вона розрахована на 20 ліжок.

Слід зазначити, що лікарі- неонатологи, медичні сестри неонатологічних відділень- це особливі медичні працівники. Наші пацієнти поки що не можуть говорити про свої проблеми та надії. Тому їх голос та сподівання до нас доносять їх батьки. Це відбувається щоденно, але особливими для відділення є два святкових дня Міжнародний День захисту дітей та Міжнародний день передчасно народженої дитини, коли у перинатальному центрі збираються дітки, які народилися у нас, разом з батьками. І коли ми бачимо, якими дорослими стали наші пацієнти, дуже пишаємося їх досягненнями і відчуваємо справжня радість і задоволення від своєї роботи.

контактні дані вiддiлення

Телефони, eлектронна пошта:

scrollToTop