Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Відділення постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених

опис вiддiлення

завiдувач вiддiленням

Самохіна Ірина Іванівна

Тепловий ланцюжок людських сердець. Наше майбутнє, наше безсмертя – це діти. Країна, в якій здоров’ям дитини від першого її подиху опікується держава буде розвиватися і крокувати вперед.

Національний проект, “Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства”, забезпечує жінок та дітей Дніпропетровської області високоспеціалізованою медичною допомогою.

В рамках цього проекту 21 червня 2012 року урочисто відкрився Дніпропетровський обласний перинатальний центр, зігрітий любов’ю та теплом сердець багатьох-багатьох людей, які приймали участь у його створенні, оснащували його обладнанням, вибудовували шляхи вдосконалення його роботи.

І сьогодні Комунальний заклад “Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром” Дніпропетровської обласної ради” – це заклад третього рівня надання медичної допомоги, потужністю на 200 ліжко-місць та 4000 пологів на рік.

Він є організаційно-методичним центром для лікувально-профілактичних закладів області з питань упровадження сучасних перинатальних технологій в акушерстві та неонатології, ініціативи ВООЗ/ЮНІСЕФ “Лікарня, доброзичлива до дитини” із заохочення та підтримки грудного вигодовування; міжнародного проекту покращення планування сім’ї та репродуктивного здоров’я в Україні “Разом до здоров’я”.

Вся робота перинатального центру спрямована на єдину ціль – народження здорової дитини.

Для цього в закладі, вперше в нашій області, відкрито відділення постінтесивного догляду та виходжування новонароджених, збільшена потужність відділення інтенсивної терапії та реанімації новонароджених на 3 ліжка(загалом 7 ліжок) та відділення інтенсивної терапії та реанімації для жінок на 6 ліжок(загалом 12 ліжок), покращена матеріальна база клінічної лабораторії, що дозволило підвищити її потужність та розширити спектр обстежень.

На сьогоднішній день саме у Дніпропетровському перинатальному центрі 55% жінок області народили дітей у терміні вагітності до 28 тижнів, близько 30 % багатоплідних пологів відбулося в умовах Центру. 62% немовлят нашої області, які при народженні мали вагу до 1000г та 25,5% вагу 1500 г з’явилися на світ саме у нашому закладі.

В умовах відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених проліковано 36, 6% новонароджених дітей області, які народилися у важкому стані. З перших хвилин життя таким дітям були забезпечені всі умови для сучасного надання медичної допомоги, що дозволяє не тільки дати шанс на виживання немовлят, а і на якісний подальший їх розвиток.

Усі підрозділи обласного перинатального центру забезпечені сучасним медичним обладнанням створено необхідні умови для спільного перебування матері та дитини, підтримки грудного вигодовування, надання допомоги недоношеним дітям методом “кенгуру”.

У разі складних клінічних випадків забезпечено консультування дітей провідними фахівцями області з неонатології, дитячої анестезіології, неврології, нейрохірургії, офтальмології, кардіохірургії, ортопедії, хірургії та за потреби лікарями інших спеціальностей. У разі потреби консультанти оглядають немовлят ургентно. Це дозволяє своєчасно визначитися с клінічним діагнозом та забезпечити надання невідкладної медичної допомоги або планового лікування дитини.

Після закінчення лікування новонароджених у перинатальному центрі, відомості про перебіг їх захворювань, результати обстежень, рекомендації консультантів передаються до катамнестечних кабінетів, які функціонують на базі обласної клінічної лікарні, дитячих клінічних лікарень №3, № 6 м.Дніпропетровська.

В катамнестичних кабінетах забезпечується подальше диспансерне спостереження за дітьми, спрямоване на здоровий розвиток.

У перинатальному центрі працює висококваліфікований персонал, у своїй роботі лікарі дотримуються вимог протоколів МОЗ України та міжнародних стандартів послуг.

Якщо виникає складна ситуацій, то лікарі застосовують усі заходи, щоб ситуація завершилось сприятливо. Так, декілька днів тому була направлена жінка з Новомосковського району з сьомою вагітністю, на четверті пологи. Попередні вагітності та пологи перебігали без ускладнень.

Сім’я виховує трьох здорових діточок. Але перебіг останньої вагітності та пологи викликали хвилювання не тільки у лікарів, а і у родини. Жінка була скерована акушером-гінекологом до обласного перинатального центру, де і народився четвертий хлопчик. Дитина з’явилася на світ недоношеною, але завдяки високопрофесіональним та злагодженим діям всієї команди щасливий батько на 20 добу забирав додому здорову дружину та сина, який вже мав вагу 2500 грамів та вигодовувався груддю.

Народження двійнят – це щастя для сім’ї, але для медичних працівників це стан «підвищеної бойової готовності». До нас було госпіталізовано жінку, яка виношувала двійню.

Перша, дуже бажана вагітність мала обтяжений перебіг. Добігав тридцять перший тиждень вагітності, коли у жінки передчасно відійшли навколоплідні води. 383 години пролонгування вагітності під постійним наглядом лікарів дозволили народитися двом хлопчикам максимально зрілими. Вдячна родина виписалася із перинатального центру із словами щирої вдячності та бажанням ще народити у нас дівчинку.

Ці два приклади – тільки краплина із повсякденної, цілодобової праці колективу Дніпропетровського перинатального центру зі стаціонаром, де панує професіоналізм та дбайливе ставлення медичного персоналу як до матері, так і до дитини.

контактні дані вiддiлення

Телефони, eлектронна пошта:

scrollToTop