Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр
ми радi, що Ви з нами !
Наш заклад був відкритий у 1983 році, як Міський пологовий будинок №2. Заклад постійно перевтілювався, розширювався, створювалися нові відділення, кабінети, центри для надання висококваліфікованої допомоги сім’ям Дніпропетровщини.
В 2012 р.у зв’язку з реорганізацією медичної галузі в регіоні та в результаті реконструкції КЗ «Дніпропетровський міський пологовий будинок №2» отримав статус Комунальний заклад «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» Дніпропетровської обласної ради».
КЗ «ДОПЦ зі стаціонаром»ДОР» – заклад ІІІ рівня надання високо- спеціалізованої амбулаторної та стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги населенню Дніпропетровської області.
Головному лікарю вдалося створити команду, що не тільки розуміє вимоги сьогодення, але й працює з повною віддачею.
І першими однодумцями в цій команді можна назвати заступників головного лікаря:
А також завідувачі відділень, лікарі, старші медичні сестри та акушерки, середній та молодший медперсонал, працівники допоміжних структур закладу. Всі вони також є членами єдиної команди, мета якої – здоров’я пацієнтів та щастя сімей регіону. Для них немає проблем, які не можна розв’язати, є лише можливості. які можна реалізувати.
Ці люди в своїй роботі покладаються на знання, досвід. Вони – генератори ідей, практичних нововведень, які обговорюються на нарадах , а потім втілюються в життя у вигляді нових ідей та методів лікування і діагностики.
Етапи лікування стали можливими при співпраці з вченими кафедр: «Акушерства , гінекології та перинатології» ФПО ДЗ «ДМА»МОЗ України де працюють професора, доктора медичних наук Дубоссарська Юліана Олександрівна та Дубоссарська Зінаїда Михайлівна, а також кафедри анестезіології та інтенсивної терапії медицини невідкладних станів ФПО ДЗ «ДМА МОЗ України» під керівництвом Професора Клігуненко Олени Миколаїіни та кафедри госпітальної педіатрії №2 і неонтології ДЗ «ДМА МОЗ України» – професора Мавропуло Тетяни Карлівни .
Також маємо договір про співробітництво із закладом IV рівня Київський національний інститут досліджень « Педіатрія, акушерство, гінекологія».
Амбулаторна допомога населенню області здійснюється:
У Центрі планування сім’ї на три денних стаціонари ( для жінок, чоловіків та підлітків) на 276 відвідувань на добу. Завідувач – Мальцева Ольга Ігорівна;
У консультативно-діагностичному відділенні на 322 відвідувань на добу. Завідувач – Заяць Олена Вячеславівна.
За останні 5 років консультативно – діагностичне відділення прийняло 409608 пацієнтів, направлених із медичних закладів області І та ІІ рівнів. Проконсультовано підлітків- 7687, людей з обмеженими фізичними можливостями – 226. З 2016р. працює кабінет телемедицини: у 2017році проведено 36 телемедичних консультацій жінкам
Згідно штатного розкладу заклад налічує 602 посади, з них лікарів – 128, які працюють за 13-ма спеціальностями, 62% – лікарі вищої та першої кваліфікаційної категорії.
Середній медперсонал – 199 осіб з них 57% мають вищу та першу кваліфікаційну категорію.
В закладі працюють чотири кандидата медичних наук та три заслужених лікаря України:
КЗ «ДОПЦ зі стаціонаром»ДОР» має значні здобутки та високі оцінки якості обслуговування населення Дніпропетровської області:
Ми отримуємо високі показники якості по виходжуванню та виживанню недоношених новонароджених з критичною малою вагою при народженні від 500гр. у терміні вагітності від 22 тижнів.
2001р.- Звання ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини»
2016р.-Відкрито кабінет телемедицини2016р -Введено електронний документообіг- електронні історії хвороби2016р. Участь у пілотному проекті системи DRG (діагностично –споріднені групи): участь у реформуванні системи охорони здоров’я
З 2016р. в закладі впроваджено діагностично- лікувальну гістероскопію на апараті «Каrl Shtor»2017р.- Отримали міжнародний сертифікат щодо удосконалення системи управління якістю згідно стандартів ДСТУ ISO 9001:2015;
2017р.-Звання «Чиста лікарня»;
2017р. – Впроваджено методику фетального кардіомоніторування за допомогою фетального антенатального монітору «Бебі-Кард»: пренатальна діагностика серцевих порушень плоду;
Маємо кабінет еферентної терапії для плазмоферезу .
Тільки у 2017році впроваджено 19 методик різних нововведень.
Одна з методик – ведення вагітних з передчасним розривом плодових оболонок та передчасне розродження при довготривалому безводному періоді при народженні недоношених дітей. Одержало нагороду«Рекорд народження трійні з максимальною різницею в 38днів, 3 години».Цей випадок внесений до Національного реєстру рекордів.
У закладі працює сайт Перинатального центру та Центру планування сім’ї, інформаційні сторінки у фейсбуці ЦПС, КДВ.
Центр бере участь в реалізації проекту «Доступні ліки».
Проводимо централізовану закупівлю лікарських засобів та інших закупок через систему ProZorro та відкриті торги.
В закладі Дніпропетровською обласною державною адміністрацією за кошти Державного Фонду Регіонального Розвитку, згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.07.2017р. № 761-р, розпочата реконструкція відділення постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених на 20 ліжок, в результаті якої відбудеться розширення ліжок цього відділення з метою забезпечення повного циклу лікування та реабілітації недоношених новонароджених, від народження до виписки додому.
Найбільшим надбанням нашого закладу є професіонали, які тут працюють і заслуговують вдячності і поваги за самовіддану працю і любов до Людини.
І кожного разу, коли лунає перший крик новонародженого ми щиро бажаємо йому здоров’я, щасливої долі і з вдячністю за кожну перемогу віримо в Божу милість.
Вашій дитині не більше одного року? Запрошуємо взяти участь в анонімному опитуванні.
Мета: удосконалення надання допомоги з питань підтримки грудного вигодовування дітей в Україні.
Ваша згода відповісти на запитання сприятиме покращенню роботи медичних установ у питаннях підтримки грудного вигодовування.
Анкета розроблена та буде аналізуватися Методично-організаційним навчально-ресурсним центром НДСЛ “ОХМАДИТ” МОЗ України, Київським міським центром підтримки грудного вигодовування.
Регіональний організаційно-методичний моніторінговий центр
м.Дніпро, вул. Космічна 17
Завідувач центру
Захарченко Раїса Миколаївна
+380 67 880 30 51
Лікар акушер-гінеколог
Покровенко Дар’я Анатоліївна
+380 97 055 84 60