Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

INDEX

Створюємо сучасне відділення для виходжування новонароджених у Дніпропетровському перинатальному центрі – Валентин Резніченко

15 Бер 2019 Новини 0

Дніпропетровський перинатальний центр ніколи не мав повноцінного відділення постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених. Нині його облаштовує Дніпропетровська ОДА. Там допомагатимуть одночасно 20 немовлятам. Про це розповів очільник області Валентин Резніченко.

«Піклуватися про здоров’я людей – один із найважливіших напрямків роботи обласної влади. На цьому наголошує Президент України Петро Порошенко. На Дніпропетровщині будуємо лікарні та амбулаторії, оновлюємо медзаклади, які десятиліттями не знали ремонту. Зараз реконструкція – у Дніпропетровському перинатальному центрі. Там створюємо нове відділення», – розповів очільник Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Щороку в Дніпропетровському перинатальному центрі народжується майже 4 тис дітей: кожне дванадцяте немовля – недоношене. Спочатку вони потрапляють у реанімацію, потім – у постінтенсивну терапію. Щоправда, такого повноцінного відділення в закладі досі немає.

«Ми давно мріємо про нове відділення постінтенсивного догляду і виходжування новонароджених. Зараз облаштували під нього кілька палат у гінекології», – говорить головний лікар перинатального центру Людмила Падалко.

В існуючому постінтенсиві – 10 ліжок. Їх катастрофічно не вистачає. Спочатку мамам із малюками доводиться чекати своєї черги, потім – лежати в одній палаті разом зі ще кількома породіллями.

«Після реанімації ми не змогли відразу потрапити у відділення постінтенсивного догляду – не було місць. Дуже хочеться, щоб проблема зникла. Адже кожна мама мріє якнайшвидше опинитися поряд зі своєю дитиною», – розповідає породілля Катерина Синиця.

Вирішити проблему взялася Дніпропетровська ОДА. Під довгоочікуване відділення виділили цілий поверх перинатального центру. Там буде 20 ліжок. У кожній палаті – власний санвузол та душова. Окрему палату обладнають для мам з інвалідністю. Її зроблять ширшою, щоб породілля змогла рухатися на візочку.

Також у проекті – дві палати інтенсивної терапії. Там розміщуватимуть мам із малятами, які потребують кисневої підтримки та посиленого догляду після реанімації.

«У палатах інтенсивної терапії працюватиме окрема вентиляція – система «чисте приміщення». Перед подачею повітря в кімнату спеціальні фільтри очищуватимуть його», – пояснила завідувач відділенням постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених Ірина Самохіна.

Підрядники вже налаштували комунікації та систему вентиляції, установили металопластикові вікна. Зараз утеплюють фасад будівлі та виконують внутрішні оздоблювальні роботи.

Загалом за чотири роки Дніпропетровська ОДА звела та реконструювала в області 36 медзакладів.

Дивись детальнiше…

Центр Планирования Семьи и Репродукции Человека

14 Бер 2019 Новини 0

13.03.2019 року у Дніпропетровському обласному перинатальному центрі відбулась перша зустріч фахівців Центру планування сім’ї з вагітними жінками з циклу занять «Чи існує життя після пологів?»

Майбутні матусі почули про міфи та реалії післяпологової контрацепції, про особливості психоемоційного стану жінки під час вагітності та після пологів, про арт-терапію та випробували на собі ії можливості, а також можливості психотерапевтичних методик.

А лікарі були раді бачити зацікавленість в очах жінок, чути їх слова подяки та тихий, ніжний заспокійливий спів))).

1
2
3

Завідувач ЦПС Мальцева О.И.
Психолог, арт-терапевт Алєксєєнко С.Д.
Психотерапевт КДВ Водолазська Л.М.

До уваги вагітних жінок!

13 Бер 2019 Новини 0

На базі Перинатального Центру (2 акушерське відділення) 12.03.2019 року о 14:00 годині була проведена екскурсія для вагітних, на якій було присутньо 12 сімейних пар. З майбутніми батьками були розглянуті такі питання:

  • Періоди пологів
  • Збори до пологового будинку
  • Поведінка жінки у пологах
  • Методи знеболення
  • Техніки дихання
  • Вільні позиції роділлі у пологовому залі
  • Післяпологова гігієна жінки
  • Грудне вигодування
  • Психоемоційна підготовка пари до пологів
  • Вакцинація та догляд за новонародженими.

Усіх вагітних жінок є змога бути присутніми на наших екскурсіях щовівторка о 14:00 годині.

Будемо раді Вас бачити!

Клуб 28 петель Дніпро

13 Бер 2019 Новини 0

Робота відділень анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених та постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених направлена не тільки на надання медичної допомоги новонародженим, але і на велику підтримку родини у виходжуванні недоношених немовлят. Одним з таких прикладів є проведення різноманітних благодійних акцій, як з боку медичного персоналу закладу, батьків які знаходились у нашому відділенні, так і небайдужих людей.

Нещодавно, Клуб 28 петель Дніпро відвідав нас з новими, яскравими подаруночками для маленьких пацієнтів.

Організатор цього заходу – Богомаз Марина подарувала нашим діточкам шапочки, пледи, іграшки, які зв’язані з натуральної шерсті, адже саме ці речі допомагають зберегти тепло шкіри малюків.

1

Також, тертя волокон шерсті об шкіру дитини – це природний масаж рефлекторних зон стоп, який надає не тільки зігріваючу дію, але і загально зміцнювальну. Такий масаж підтримує тонус малечі, стимулює його дихання!

А саме ці прості заходи, у подальшому сприяють нормальному фізичному та психомоторному розвитку дітей.

Цікаво знати? Чому ж так називається ця група? Бо саме 28 петель потрібно набрати, щоб зв’язати крихітний носочок для недоношеної дитини!

2

3

4

Велика вдячність клубу майстеринь-рукодільниць, яких об’єднало добро, за небайдужість, за велику емоційну підтримку матусь, допомогу у виходжуванні недоношених немовлят!

 

scrollToTop