Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Коллеги тепло проводили на пенсию замечательного врача-неонатолога Анну Кухаренко

admin 2 Сер 2019

0

Перший лікар людини – неонатолог

Сьогодні у Дніпропетровському обласному перинатальному центрі урочисто проводжали на заслужений відпочинок завідуючу відділенням новонароджених (1983 – 2003рр), лікаря – неонатолога Анну Михайлівну Кухаренко. 54 роки у медицині – такий її власний рекорд.

– Перший лікар людини – неонатолог, – говорить головний лікар Дніпропетровського обласного перинатального центру, заслужений лікар України Людмила Іванівна Падалко.

Ви б бачили, як наша Анна Михайлівна розмовляє з новонародженими крихітками, а вони її розуміють! Це – якесь диво, але почувши звуки її голосу, малюки перестають плакати, замовкають і солодко сопуть, засинаючи. Це справжнє мистецтво спілкування з маленькою людиною.

Анна Кухаренко стояла біля витоків утворення неонатальної служби на Дніпропетровщині. Після закінчення Дніпропетровського медичного інституту молодий педіатр за розподілом потрапила в Покровську районну лікарню, потім по переводу – в Дніпропетровський міський пологовий будинок №1.

Коли у 1983 році в обласному центі відкривали пологовий будинок №2, Анна Кухаренко очолила тут відділення новонароджених. Саме у їхньому відділенні тоді, вперше в області, вдалося зберегти всіх новонароджених у трійні. До того часу, як правило, на жаль, один з малюків вмирав.

Через 20 років керувати відділенням стала вихованка Анни Михайлівни, Світлана Юріївна Шахова, яка з вдячністю говорить про свого наставника в медицині.

Анна Кухаренко організувала у відділенні реанімаційну палату, впроваджувала методики грудного вигодовування в пологовому будинку. І справжній перелом у свідомості – коли новонароджених стали залишати в одній палаті з мамою.

У 1986 році в табелі професій була офіційно затверджена нова професія – неонатолог. Анна Кухаренко стала першим позаштатним міським неонатологом.

Коли Анна Михайлівна йде по вулиці на своєму рідному житловому масиві Перемога, з нею вітаються багато місцевих жителів. Адже відомий лікар – неонатолог за роки своєї роботи була першим лікарем у цьому світі для трьох поколінь. Сьогодні Анна Михайлівна приймала теплі привітання від колег з виходом на пенсію.

– Найскладніше, – каже вона, – змиритися з думкою, що вже завтра не потрібно поспішати на роботу. Але я розумію, що вихід на пенсію, це – початок нового відрізка життя.
 
1

2

3

4

Джерело iнформації

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop