Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр
ми радi, що Ви з нами !
Щорічна Міжнародна літня акція « Тиждень підтримки грудного вигодовування» проводиться більш ніж у 170 країн світу з1-го по 7-е серпня. Ця дата вибрана не випадково, цього дня в 1990-році була прийнята Іночентійська декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Її тоді підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ. Проходить ця акція під егідою ВАБА-міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися грудним молоком.
Всесвітня акція тижня підтримки грудного вигодовування була задумана, як один із стратегічних методів популяризації та підтримки грудного вигодовування дітей і святкується вона у більш ніж у 170-ти країн світу.
Недаремно Вінстон Черчіль у свій час сказав «Немає для суспільства вигіднішої інвестиції, ніж вкладати молоко в дитину».
Невід’ємною частиною життя дитини є його сім’я і батьки. Сім’я, будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, розвивається та видозмінюється разом з навколишнім світом. З сім’ї починається життя людини. Тут відбувається формування її як громадянина.
Батьківство ж- одне з найскладніших завдань у світі, бо батьки – це вчителі життя, які несуть відповідальність за свою дитину порівну.
Права дитини в Україні захищені статтями Конституції України, Конвенцією ООН про права дитини, сімейним кодексом, новим законом про стягнення аліментів, також Державною програмою про забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, Законом про гендерну рівність батьків. Але реалії життя не зовсім відповідають законам і постановам України.
Україна знаходиться на 65-му місці в рейтингу дотримання гендерної рівності. На теренах нашої держави проживає більше 4-х млн. неповних сімей, більше 250 тис. сімей, у яких дітей виховує тільки батько, 7 млн. позовів з приводу несплати аліментів. В Україні святкуються День матері, День батька, Міжнародний День сім’ї, але тільки 2% татусів знаходяться у д\відпустках, 10% татусів доглядають за хворими дітьми, тоді як у Великій Британії 15-ти тижнева відпустка по догляду за дитиною надається обом батькам одночасно, або окремо до одного року. В Ісландії 90% татусів були у д\відпустках, у Швеції на батька і матір надається 18-ти місячна д\відпустка з виплатою їм 80% заробітної плати – татові належить 3 м-ці. Кожен третій німець користується правом на д\відпустку. У Швеції правом на д\відпустку користується 56% чоловіків у Данії- 36%, у Фінляндії-39%. За даними ЮНІСЕФ українській батько в середньому проводить зі своєю дитиною 4 хвилини на день. В дошкільні заклади Європи приймаються діти з 2-х місячного віку, є власні д\садки на великих підприємствах. В Україні д\відпустка досить коротка і батько не може претендувати на неї в повному обсязі, крім випадків усиновлення або вдочеріння дитини. Дошкільні дитячі заклади переповнені, про дитячі ясельки з 2-х місячного віку годі навіть мріяти.
Україна повинна зробити слідуючі кроки для досягнення гендерної рівності в сім’ї:
Це можливість ростити дітей без ризику бідності та шлях до гендерної рівності!
Медична спільнота України підтримує усі кроки держави на шляху до гендерної рівності і допомогає її досягти, виконуючи та втілюючи в життя Розширену Ініціативу ВООЗ\ЮНІСЕФ « Лікарня, доброзичлива до дитини», наказ МОЗ УКРАЇНИ № 715 та інші накази і постанови.
Сімейні пологові зали, партнерські пологи, участь чоловіка в догляді за малюком у післяпологовому відділенні, участь обох батьків у виходжуванні дитини методом « мама Кенгуру», святкування Тижня підтримки грудного вигодовування цілими родинами-це не що інше як гендерна рівність батьків.
Ми повинні:
Зав. Регіонального моніторінгового центру
з підтримки грудного вигодовування
Захарченко Р.М.
Голова Координаційної ради
КП «ДОПЦС» ДОР» Самохіна І.І.
Т.098-119-02-58
Попередній запис:
Наступний запис:
Залишити відповідь