Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодування. 2019 рік

admin 1 Сер 2019

0

Лозунг тижня: «Розширюючи права та можливості батьків – сприяємо грудному вигодовуванню!»

Щорічна Міжнародна літня акція « Тиждень підтримки грудного вигодовування» проводиться більш ніж у 170 країн світу з1-го по 7-е серпня. Ця дата вибрана не випадково, цього дня в 1990-році була прийнята Іночентійська декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Її тоді підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ. Проходить ця акція під егідою ВАБА-міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися грудним молоком.

Всесвітня акція тижня підтримки грудного вигодовування була задумана, як один із стратегічних методів популяризації та підтримки грудного вигодовування дітей і святкується вона у більш ніж у 170-ти країн світу.
Недаремно Вінстон Черчіль у свій час сказав «Немає для суспільства вигіднішої інвестиції, ніж вкладати молоко в дитину».

Невід’ємною частиною життя дитини є його сім’я і батьки. Сім’я, будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, розвивається та видозмінюється разом з навколишнім світом. З сім’ї починається життя людини. Тут відбувається формування її як громадянина.

Батьківство ж- одне з найскладніших завдань у світі, бо батьки – це вчителі життя, які несуть відповідальність за свою дитину порівну.

Права дитини в Україні захищені статтями Конституції України, Конвенцією ООН про права дитини, сімейним кодексом, новим законом про стягнення аліментів, також Державною програмою про забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, Законом про гендерну рівність батьків. Але реалії життя не зовсім відповідають законам і постановам України.

Україна знаходиться на 65-му місці в рейтингу дотримання гендерної рівності. На теренах нашої держави проживає більше 4-х млн. неповних сімей, більше 250 тис. сімей, у яких дітей виховує тільки батько, 7 млн. позовів з приводу несплати аліментів. В Україні святкуються День матері, День батька, Міжнародний День сім’ї, але тільки 2% татусів знаходяться у д\відпустках, 10% татусів доглядають за хворими дітьми, тоді як у Великій Британії 15-ти тижнева відпустка по догляду за дитиною надається обом батькам одночасно, або окремо до одного року. В Ісландії 90% татусів були у д\відпустках, у Швеції на батька і матір надається 18-ти місячна д\відпустка з виплатою їм 80% заробітної плати – татові належить 3 м-ці. Кожен третій німець користується правом на д\відпустку. У Швеції правом на д\відпустку користується 56% чоловіків у Данії- 36%, у Фінляндії-39%. За даними ЮНІСЕФ українській батько в середньому проводить зі своєю дитиною 4 хвилини на день. В дошкільні заклади Європи приймаються діти з 2-х місячного віку, є власні д\садки на великих підприємствах. В Україні д\відпустка досить коротка і батько не може претендувати на неї в повному обсязі, крім випадків усиновлення або вдочеріння дитини. Дошкільні дитячі заклади переповнені, про дитячі ясельки з 2-х місячного віку годі навіть мріяти.

Україна повинна зробити слідуючі кроки для досягнення гендерної рівності в сім’ї:

  • належним чином оплачувана д\відпустка;
  • залученість до неї тат;
  • захист від звільнень з роботи молодих батьків;
  • гнучкий графік праці;
  • доступність дитячих дошкільних закладів;
  • безпечні умови праці для всіх працівників незалежно від статі.

Це можливість ростити дітей без ризику бідності та шлях до гендерної рівності!

Медична спільнота України підтримує усі кроки держави на шляху до гендерної рівності і допомогає її досягти, виконуючи та втілюючи в життя Розширену Ініціативу ВООЗ\ЮНІСЕФ « Лікарня, доброзичлива до дитини», наказ МОЗ УКРАЇНИ № 715 та інші накази і постанови.
Сімейні пологові зали, партнерські пологи, участь чоловіка в догляді за малюком у післяпологовому відділенні, участь обох батьків у виходжуванні дитини методом « мама Кенгуру», святкування Тижня підтримки грудного вигодовування цілими родинами-це не що інше як гендерна рівність батьків.

Ми повинні:

  • інформувати населення про зв’язок між гендерною рівністю в області соціального захисту батьків і ГВ;
  • закріпляти усвідомлення важливості підтримки батьків та гендерної рівності в суспільстві з метою підтримки ГВ;
  • співпрацювати з громадянами та організаціями з метою підвищення ефективності нашої діяльності;
  • активізувати діяльність в області гендерної рівності в сфері соціального захисту батьків, з метою популяризації ГВ.

Діючи разом, підтримаємо батьків і забезпечимо умови для грудного вигодовування сьогодніі і для майбутніх поколінь!

Джерело iнформації

Зав. Регіонального моніторінгового центру
з підтримки грудного вигодовування
Захарченко Р.М.

Голова Координаційної ради
КП «ДОПЦС» ДОР» Самохіна І.І.
Т.098-119-02-58

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop