Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування 2020 року

admin 3 Сер 2020

0

«Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети»

Щороку у світі, з першого по сьоме серпня, відзначається Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування. Він проводиться на 40-й тиждень року, що символізує 40 тижнів вагітності жінки до народження дитини. Також дата початку проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, адже 1 серпня в 1990 році була прийнята Інночентійська Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. На даний час цю Декларацію підписали 170 країн світу, в тому числі Україна та 10 агентств ЮНІСЕФ.

В наш час кожен день створюються нові можливості для спілкування, і ми можемо використовувати інформаційні канали, щоб поширювати інформацію та досвід про грудне вигодовування, незважаючи на відстані.

Грудне вигодовування – це турбота всього суспільства, а долучення України до проведення Всесвітнього тижня грудного вигодовування дає можливість кожному з нас приймати участь у захисті та підтримці годуючих матерів. Адже годування грудьми є колосальним чинником підтримки здоров’я нації, а відповідно його добробуту і успіху.

В Україні Тиждень грудного вигодовування проводиться щорічно з 2001 року, в ті ж дні що і Всесвітній тиждень , що затверджено відповідним рішенням Координаційної Ради Міністерства охорони здоров’я України.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана, як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для відновлення втраченої традиції – годувати діток грудьми.

Лікувальні заклади, особливо ті що носять знання ЛДД, урядові, неурядові, громадські організації, що підтримують традиційне природне грудне вигодовування проводять в ці дні різноманітні заходи для привернення уваги широкої громадськості до даної проблеми . На жаль, в зв’язку з пандемією коронавірусу більшість заходів буде проводитися в онлайн-режимі. Але за участю ЗМІ з’являться репортажі, статті про користь і необхідність природного вигодовування.

Мета тижня – знову і знову інформувати жінок про користь грудного вигодовування для здоров’я дитини. Згідно з даними Всесвітнього альянсу підтримки грудного вигодовування (WABA), який є координатором цього заходу, природне вигодовування – найкращий спосіб вигодовування дітей раннього віку. Воно розпочинається одразу після народження, продовжується як виключно грудне, до 6 місяців та триває до 3 років і більше. Крім того, фахівці ВООЗ відзначають, що до годування дітей слід приступати вже протягом першої години після пологів.

Удосконалення практик виключно грудного вигодовування, застосування адекватного та своєчасного прикорму, а також продовження грудного вигодовування протягом 3 років життя і більше здатне рятувати щороку понад 1,5 млн життів дітей віком до 5 років у світі.

Проходить акція святкування тижня під егідою WABA – Всесвітнього альянсу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком, і яка присвячує свою роботу захисту і підтримці цих прав. WABA працює в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ.

У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Цілі Сталого Розвитку, як показники майбутнього міжнародного розвитку, котрі діятимуть в період з 2015 по 2030 рік і нараховують 17 глобальних цілей.

15-річний план WABA по здійсненню цілей сталого розвитку шляхом пов’язування кожної з 17-ти цілей з грудним вигодовуванням почав діяти з 2016 року. Маємо три цілі ,які тісно пов’язані з грудним вигодовуванням і відповідають тематиці тижня підтримки грудного вигодовування-2020 року.

Ціль №13. Захист планети від глобального потепління бо ГВ не пов’язане з промисловим виробництвом.

 У 2009 році The Lancet повідомив, що в той час грудне вигодовування є повністю екологічно чистим, при виробництві, упаковці та транспортуванні штучних сумішей тільки в США щорічно використовується:

  • більше 32 млн кВт енергії
  • 550 мільйонів банок
  • 86000 тонн металу
  • 364000 тонн паперу

Coutsoudis і Coovadia, 2009

 Пляшечки, соски, пустушки, банки з-під дитячого харчування, які в кінцевому підсумку виявляються на смітнику, розкладаються протягом 250-400 років і забруднюють ґрунтові води

Ціль №14. Забезпечення життя під водою- бо в грудному молоці немає відходів, які б забруднювали б воду у річках та морях, на відміну від використання та виробництва штучних сумішів.

Ціль №15. Забезпечення життя на Землі. ГВ ,на відміну від штучного, є екологічним і дружнім до природи.

Результатом діяльності медичної спільноти Дніпропетровської області, щодо заохочення населення до природного вигодовування дітей, являється те, що на теперішній час 68 лікувально-профілактичних закладів (57,6 %) із 118 лікувально-профілактичних закладів Дніпропетровщини сертифіковані на звання «Лікарня доброзичлива до дитини» – це 100% родопомічних та дитячих закладів області, 100% дітей народжується в закладах, що сертифіковано на звання «Лікарня доброзичлива до дитини», в порівнянні з США, де сертифіковано всього 14 % родопомічних закладів.

Слід пам’ятати, що грудне вигодовування-це шлях до подальшого удосконалення людини, розкриття її додаткових можливостей, формування здоров’я, довголіття, таланту та доброти між людських стосунків.

Захарченко Р.М – відповідальна за ГВ у КП «ДОПЦС» ДОР»

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop