Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

КП «ДОПЦ зі стаціонаром» ДОР» проводить ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ПІДТРИМКИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ-2021

admin 14 Лип 2021

0

Щорічна світова акція під назвою «Всесвітній Тиждень підтримки грудного вигодовування» започаткована у 1992 році, коли була прийнята Інночентійська декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування.

Щороку Всесвітній альянс за грудне вигодовування (WABA) проголошує початок кампанії, яка має назву «Всесвітній Тиждень підтримки грудного вигодовування» та оголошує девіз Тижня.

Проходить ця акція під егідою WABA- Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячує свою роботу захисту, освіті і підтримці цих прав. WABA працює в тісному контакті з ЮНІСЕФ.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення втраченої традиції- годувати діток грудьми.

Різні організації, що підтримують традиційне природне грудне вигодовування проводять різні заходи для привернення уваги широкої громадськості до даної проблеми. Проводяться роз’яснювальні лекції для вагітних жінок, матерів-годувальниць, для медичних працівників та ін. За участю засобів масової інформації з’являються репортажі, замітки про користь і необхідність природного вигодовування.

В Україні підтримка грудного вигодовування була започаткована у 1995 році. З 2001 року розпочата сертифікація закладів охорони здоров’я на відповідність критеріям ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини».

З 2004 року в закладах системи охорони здоров’я України, де отримують медичну допомогу матері та діти, впроваджується Розширена Ініціатива ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини».
Ключові компоненти Розширеної Ініціативи ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини» із запровадженням підходів, доброзичливих для дитини, матері і всієї родини- є невід’ємною частиною правової та політичної бази України у сфері охорони материнства.

З 01 по 07 серпня 2021 року одночасно з Всесвітнім Тижнем та на виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2011 року №715 «Про подальше впровадження Розширеної Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини», листа МОЗ України від 23 червня 2021 року №25-04/18482/2-21 щодо реалізації заходів Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування «Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність» та наказу Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА від 30.06.2021 №_868/0/197-19 «Про проведення Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування»

буде проведено Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування під девізом:
«Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність»

Метою Всесвітнього Тижня-2021 є акцентування уваги громадськості на цінності грудного вигодовування та популяризація здорового способу життя.

Діючи разом, підтримаємо батьків та створимо умови для грудного вигодовування сьогодні і для майбутніх поколінь!

Зав. Регіонального моніторингового центруз підтримки грудного вигодовування Р.М.Захарченко.
Голова Координаційної ради КП «ДОПЦ зі стаціонаром» ДОР» І.І.Самохіна.

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop