Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Міжнародний День передчасно народжених дітей

admin 17 Лис 2021

0

Шановні колеги, відвідувачі сайту!

Всі країни світу готуються святкувати Міжнародний День передчасно народжених дітей. Обласний перинатальний центр з любов’ю приєднується до цього свята.

Незважаючи на те, що 2021 рік обмежує нас у зустрічах, це не означає, що ми забули про наших ранніх пташенят. Ми шкодуємо, що цього року 17 листопада ми не зможемо зустрітися з малюками та їх батьками, як завжди, у тісному, дружньому колі… Адже безпека наших маленьких випускників дорожча за все. Але медичні працівники перинатального центру знову і знову прагнуть нагадати суспільству про необхідність захищати права малечі. Лікарі та медичні сестри закладу прагнуть, щоб усі діти росли здоровими, щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали гідними батьками і громадянами своєї країни. Напередодні свята та, особливо, 17 листопада 2021 року привітання дітей та сімей відбудеться в соціальних мережах, засобах масової інформації, в телефонних дзвінках!!!

Декілька слів, щоб нагадати історію свята. У 2009 році по ініціативі Європейського фонду турботи про новонароджених пацієнтів (EFCNI) 17 листопада був визначений як Міжнародний день недоношеної дитини (Premature Awareness Day).

Тоді на площі Святого Михайла у Відні в небо випустили сотні білих шарів, а уже у 2010 році він був широко відсвяткований у 12-ти країнах світу. Ідея запровадження Дня передчасно народженої дитини полягає у можливості публічно і широко заявити про існуючу проблему в суспільстві, про необхідність вирішення нагальних завдань, з якими стикаються лікарі та сім’ї з недоношеними дітьми, допомогти знайти їм підтримку і розуміння. Адже недоношеність – проблема, з якою сім’ї та суспільство стикаються незалежно від добробуту і рівня розвитку.

Останнім часом у світі відзначається стабільне зростання народження дітей раніше від належного терміну. Щорічно в нашій країні народжується близько 500 000 тис. дітей, 24 000 тис. з них з’являються на світ раніше визначеного терміну. Як відомо, всі новонароджені діти вразливі, але передчасно народжені – особливо, а проблема передчасних пологів залишається однією з основних проблем у сфері охорони материнства та дитинства. Для виходжування дітей, які отримали життя в результаті таких пологів, потрібний найбільш сучасний інтенсивний догляд, який забезпечується високотехнологічним медичним обладнанням та бездоганною професійною підготовкою медичного персоналу. Крім того, народження недоношеної дитини – це серйозне випробовування для батьків, які хочуть бачити не тільки якісне лікування їх малюків, але також потребують психологічної допомоги та співчуття оточуючих людей. А знання про те, що недоношеність – не вирок, і що величезна кількість недоношених новонароджених виросли не тільки здоровими і повноцінними, але й видатними людьми, дуже важливі. Згадаємо людей, які народилися недоношеними і добилися неймовірних успіхів, стали всесвітньо відомими геніями. Серед них Наполеон, Ісаак Ньютон і Альберт Ейнштейн. Багато відомих акторів та музикантів, наприклад, легенда соул-музики Стіві Уандер, якому сліпота, пов’язана із ретинопатією недоношених, не завадила здобути всесвітню відомість.

Дніпропетровський обласний перинатальний центр щорічно, протягом останніх 8 років відзначає Міжнародний день передчасно народженої дитини. Всі пам’ятають, як раніше, в цей день ми зустрічалися із мамами та малюками, які народилися передчасно та успішно виписалися додому. Для виходжування таких немовлят були потрібні значні матеріальні затрати: високотехнологічне медичне обладнання (інкубатори, респіратори, монітори тощо), яке дозволяє не тільки створити для дитини умови, наближені до внутрішньоутробних, але й виконати частину ще несформованих функцій організму: допомагають дитині дихати, отримувати харчування, контролювати частоту серцевих скорочень, нормальну температуру тіла. Усі відділення перинатального центру, де виходжуються новонароджені, забезпечені таким сучасним обладнанням. Але немовлятам потрібні не тільки медичні апарати, їм вкрай необхідне перебування біля них рідної матусі та любов тих, хто робить все можливе та неможливе, щоб зберегти те крихке життя та зробити його повноцінним.

Хочеться зазначити, що з моменту відкриття Дніпропетровського перинатального центру та по сьогоднішній день в закладі народилось 26 007 немовлят, із них 430 жінок області народили дітей у терміні вагітності до 28 тижнів. В умовах Центру відбулося близько 650 багатоплідних пологів. Ми маємо приклади унікального ведення передчасних пологів та виходжування глибоко недоношених дітей, які відзначені у Національному реєстрі рекордів України. Слід також зазначити, що з 2014 року Дніпропетровський перинатальний центр надає безвідмовну допомогу вагітним, роділлям та новонародженим із Донецької, Луганської областей, АР Крим.

Ми дуже пишаємося своїми досягненнями у веденні передчасних пологів та виходжуванні передчасно народжених дітей. Проте, найцінніше для нас – це слова вдячності та пошани від вас, шановні батьки наших пацієнтів!

Від імені працівників Дніпропетровського обласного перинатального центру ми щиро вітаємо усіх зі святом! Бажаємо добробуту у сім’ях, здоров’я та щастя вашим дітям!

Продовжуємо спілкуватися онлайн, чекаємо на фото наших маленьких і вже дорослих ранніх пташенят. Дякуємо за спогади, слова подяки в адресу кожного медичного працівника перинатального центру шановним матусям та татусям.

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop