Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Чекаємо на тест з COVID-19. Стратегії виживання поза панікою

admin 4 Гру 2020

0

Найбільш тремтливим може бути саме очікування результату тесту. 😱Звісно, цей діагноз не становить небезпеки для більшості людей, але з огляду на ту кількість інформації та жахливих новин, які можна знайти у стрічці соцмереж чи подивитися на телебаченні, здається, що COVID-19 — це найгірше, що може трапитися з людиною. І уява вже малює фатальні картини в голові.😱😱😱

☝️За високого ризику зараження чи вже маючи симптоми хвороби як ніколи важливим є мобілізувати всі свої ресурси на одужання, на пошук підтримки та обміркування побуту на карантині.

☝️У такій ситуації варто пам’ятати, що тривога чи страх не змінять результатів тесту, а от зайве хвилювання помічним не буде.

☝️У період очікування на результати тесту людина переживає так звану випереджальну (або передчасну) тривогу (англійською — «anticipatory anxiety») — підвищене занепокоєння і стрес щодо події, яка відбудеться в майбутньому. Передчуття того, що лише станеться, може сильно перешкоджати повноцінній повсякденній діяльності людини.

Відчувати легке занепокоєння під час співбесіди, переїзду на нову квартиру або захисту дипломної роботи є досить звичним явищем. Адже тривога — це еволюційний механізм, який захищає нас від небезпеки та зупиняє перед необдуманими кроками. Негативні думки допомагають постійно «сканувати» довкілля та шукати те, що нас в ньому не влаштовує.

☝️Проте випереджальна тривога виходить далеко за межі поточних подій життя. Вона є способом передбачення, візуалізації майбутнього як такого, що матиме різко негативний сценарій. Ба, більше: ми вважаємо, що наші думки в будь-якому випадку справдяться, і це змушує нас переживати .Ви ще не отримали остаточного результату, а вам уже непереливки через сильну тривогу.

☝️Що може відчувати людина? 😨Страх — можливо не так за своє здоров’я, як за здоров’я своїх близьких.

☝️Що змушує її почуватися саме так? Те, що коронавірус ще недостатньо вивчений, і ліків прямої дії чи вакцини проти нього немає. Невідомість лякає.

☝️Що робити в цій ситуації? Варто відслідковувати свої думки, надавати їм раціонального забарвлення. Замість думки: «Ми всі загинемо!», оцініть реальну ситуацію.

Наприклад, якщо ви користуєтеся громадським транспортом, але робите це в найменш завантажені години, працюєте дистанційно, самостійно знімаєте житло і досить рідко зустрічаєтеся з друзями, ваші шанси підхопити вірус, попри всі обставини, на які не можна вплинути, будуть не такими високими.

Якщо ви працюєте в офісі, то дистанція між робочими місцями, якісна система вентиляції, регулярне й ретельне прибирання та уникання розмов на малій відстані теж допоможуть значно обмежити поширення вірусу. Не забувайте про маски: вони зменшують кількість вірусного навантаження та безпосередньо впливають на те, аби хвороба протікала легше.

☝️Психотерапевтичними техніками, які допоможуть знизити рівень напруги, є майндфулнес-медитація, практики глибокого дихання, відслідковування та фіксація негативних повторюваних думок (румінацій).

❗️❗️❗️Підтримка людей, які отримали позитивний тест на COVID-19. ❗️Чого робити не варто⛔️
— ⛔️Не кажіть людині: «Викинь це з голови», «Не думай про це» або «Просто переживи/витримай, тисячі людей одужують». Коли людина вперше стикається з цим, очевидно, що заклик забути про свій стан виглядає досить безглуздо.

— ⛔️Не ігноруйте і не заперечуйте почуття людини, намагаючись сказати щось позитивне на кшталт: «А ти не так уже й погано виглядаєш», «На перший погляд здається, що в тебе все гаразд», «Так температура ж зовсім маленька, це несерйозно». Не знецінюйте те, що відчуває людина в цей момент.

— ⛔️Не приймайте позицію надмірно зацікавленої людини. Наприклад, людина може почуватися настільки втомленою, що відповідати на кожний меседж із запитанням про її самопочуття, може бути непомірно складно. Це не означає, що людині байдуже на вас — просто її організм ослаблений і потребує відпочинку. У такому разі напишіть: «Одужуй. Якщо тобі буде потрібна допомога, ти можеш у будь-який момент звернутися до мене».

❤️❤️❤️За умов пандемії увага до стану одне одного є ключовим фактором. Любов та турбота до себе — зі свого боку чи з боку найближчих людей — є засадничими речами в процесі одужання, що дозволяють мобілізувати емоційні, ментальні та матеріальні ресурси.❤️❤️
❗️Бережіть себе та своїх близьких👨‍👩‍👧‍👦🤰🏼🤱

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop