Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Кабінет функціональної діагностики

admin 1 Сер 2019

0

Кабінет функціональної діагностики є невід’ємною частиною консультативно-діагностичного відділення КЗ “ДОПЦ зі стаціонаром “ДОР”, в якому проводять дослідження, що дозволяють оцінити функціональні можливості органів і систем. У нашому кабінеті використовується діагностичне обладнання новітніх моделей від світових виробників, завдяки чому є можливість проводити об’єктивне дослідження стану здоров’я пацієнтів з різних напрямків (кардіологія, пульмонологія, неврологія, загальна терапія тощо).

В кабінеті функціональної діагностики успішно використовуються наступні діагностичні методики:

 • електрокардіографія (ЕКГ);
 • добове моніторування ЕКГ (СМЕКГ);
 • добове моніторування артеріального тиску (ДМАТ);
 • ехокардіографія (ЕхоКГ);
 • електроенцефалографія (ЕЕГ);
 • спірографія;
 • фетальний моніторування “Бебі-кард”;
 • ультразвукова діагностика судин голови та шиї (транскраніальних і екстракраніальних), допплер судин верхніх і нижніх кінцівок.

Електрокардіографія

Один з найпоширеніших і основних методів діагностики в кардіології. Метод полягає в реєстрації електричної активності серця і дозволяє успішно виявляти різні порушення ритму і провідності, здійснювати оцінку функціонального стану міокарда, діагностувати інфаркт міокарда та інші ішемічні зміни. Метод реєстрації ЕКГ абсолютно безболісний і безпечний для пацієнта. Сучасні апарати дозволяють не тільки проводити дослідження, а й зберігати раніше отримані дані в архіві, використовувати їх для контролю проведеної терапії.

Холтерівське моніторування ЕКГ

Метод функціональної діагностики, що дозволяє об’єктивно оцінювати роботу серця протягом доби. Такий метод незамінний для оцінки порушення серцевого ритму (нерідко тільки добове моніторування дозволяє зафіксувати аритмію), порушень провідності, діагностики ішемічної хвороби серця.

Добове моніторування артеріального тиску (ДМАТ)

Добове моніторування артеріального тиску

Метод діагностики змін артеріального тиску і оцінки ефективності проведеної лікарської корекції. Протягом доби портативний прилад здійснює запис показників артеріального тиску, що виникають на тлі звичного способу життя пацієнта. У ряді випадків саме така методика дозволяє виключити артеріальну гіпертензію, що виникає унаслідок стресу від відвідування лікаря, а також зафіксувати прогностично несприятливу нічну гіпертензію.

Ехокардіографія

Дуже важлива по інформативності методика дослідження будови і функції серця і великих судин дозволяє виявити вроджені та набуті вади серця, оцінити будову і функцію клапанів, товщину і функцію міокарда при ішемічній хворобі серця, гіпертонії та інших захворюваннях серцево-судинної системи.

Електроенцефалографія

Це метод аналізу функціонального стану головного мозку за допомогою запису його біоелектричної активності.

Дане дослідження необхідно при діагностиці багатьох неврологічних захворювань: епілепсії, енцефалопатії, пухлин, для діагностики причин непритомності і т.д.

Фетальне моніторування “Бебі-Кард”

Дана методика заснована на пасивному (не ультразвуковому) способі отримання даних КТГ, шляхом зчитування електричних сигналів з абдомінальної поверхні вагітної жінки, при якій вимірюються наступні параметри серцевої діяльності плода і матері:

 • Частоти серцевих скорочень плода (ЧССп), базальної ЧСС плода.
 • Частоти серцевих скорочень матері (ЧССМ).
 • Рухової активності матері (MMov).
 • Кількості і параметрів акцелерацій і децелерацій ЧССп.
 • Епізодів високої і низької варіабельності.
 • Показника ступеня тяжкості антенатального дистресу плода.
 • Параметрів варіабельності серцевого ритму (ВСР) плода і матері по істинним RR інтервалів “від удару до удару”.
 • Параметрів морфології ЕКГ плода (тривалість інтервалів PQ, QRS, QT, амплітуд піків R, S і T, зміщення ST і т.д.).

Ультразвукова діагностика судин голови і шиї (транскраніальних та екстракраніальних), допплер судин верхніх і нижніх кінцівок.

Допплер судин шиї та голови дозволяє виявити захворювання сонних і хребетних артерій, в тому числі їх аномалії розвитку, використовується для оцінки його кровообігу в судинах мозку. Сканування артерій нижніх кінцівок, як і сканування вен, дає фахівцеві розгорнуту картину стану судин. Воно не тільки відображає наявність порушень кровотоку, але і пояснює їх причину.

В кабінеті працюють лікар функціональної діагностики першої категорії Шевченко Неля Шаміліївна (щоденно по буднях з 8.00 по 16.00, кабінет №502), лікар вищої категорії, к.м.н. Зубко Ірина Миколаївна (по суботах з 8.00 по 15.00, кабінет №501), медична сестра першої категорії Мороз Наталія Олексіївна.

ЧЕКАЄМО ВАС У КАБІНЕТІ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ КОНСУЛЬТАТИВНО – ДІАГНОСТИЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ.

Зав. КДВ Заяць О.В.

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop