Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Діагноз «Дисплазія епітелію шийки матки» це не вирок!

admin 23 Бер 2021

0

Затверджує команда висококваліфікованих спеціалістів в лікуванні цього напрямку : лікар- 👍💪ЕРМАКОВА ОКСАНА ОЛЕКСАНДРІВНА та акушерка 👍ЛУЗГІНА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА!!!

☝️Кабінет патологіі шийки матки Консультативно -діагностичного відділення використовує такі методи як: радіохвильова хірургія і кріодиструкція, ці методи дозволяють зберегти дітородну функцію. ВАМ нададуть допомогу та індувідуальний підхід❤️.

📌Дисплазія шийки матки – це захворювання, що пов’язане із жіночою репродуктивною системою та передбачає появу аномальних клітин в епітелії шийки матки. ❗️Часто таке захворювання може перебігати безсимптомно і лише на пізніх стадіях проявлятись у вигляді кров’янистих виділень з піхви, жінки можуть скаржитись на свербіж, печіння, появу незвичайних вагінальних виділень зі зміненим кольором, запахом та консистенцією.

📌Причини появи захворювання:

Дисплазію шийки матки можуть провокувати внутрішні (гормональні порушення, ослаблення імунітету) і зовнішні чинники (інфекції, ранній початок статевого життя, наявність великої кількості статевих партнерів і наявність шкідливих звичок, таких як куріння). У переважній більшості випадків розвиток захворювання пов’язують з ураженням вірусом папіломи людини (ВПЛ).

📌Класифікація:

дисплазія шийки матки легкого ступеня (CIN I)

дисплазія шийки матки середнього ступеня (CIN II)

дисплазія шийки матки тяжкого ступеня (CIN III)

📌В діагностиці дисплазій шийки матки на перше місце виходить використання наступних методик:

🔬Огляд шийки матки в дзеркалах – дозволяє виявити клінічно виражені (видимі оком) форми дисплазії: зміни кольору, блиску поверхні шийки матки, поява плям, розростань епітелію і т.д.

🔬Кольпоскопія – огляд шийки матки за допомогою оптичної системи, що збільшує зображення в 10-15 разів, з одночасним проведенням спеціальних проб (обробка шийки матки оцтовою кислотою, розчином Люголя).

🔬Цитологічне дослідження мазка (ПАП-мазок) – мікроскопічне дослідження будови клітин, отриманих шляхом зіскрібка з різних ділянок шийки матки (при дисплазії видно атипові клітини). Крім того, ПАП-мазок дозволяє виявити маркери ВПЛ-інфекції – клітини-койлоцити – клітини з зморщеними ядрами, оточеними прозорим обідком (схожі на родзинки), які є резервуаром для ВПЛ.

🔬Остаточним методом, що підтверджує наявність дисплазії шийки матки, є гістологічне дослідження шматочка шийки матки, взятого з підозрілою на дисплазію зони (биоптата).

📌Імунологічні методи (ПЛР) – дозволяють діагностувати ВПЛ-інфекцію, провести типування (встановити, якими штамами ВПЛ інфікована жінка) і вірусне навантаження (концентрацію вірусу в організмі). Наявність або відсутність онкогенних штамів ВПЛ визначає тактику лікування жінки і періодичність диспансерних обстежень.

📌Лікування дисплазії шийки матки

Жінкам з легкої дисплазією (CIN 1) показано консервативне лікування. У разі середньої (CIN 2) або важкої дисплазії (CIN 3), а також при відсутності ефекту від лікування легкого ступеня застосовують хірургічні методи лікування.

☝️Важливо пам’ятати, саме від своєчасного звернення і результатів діагностики залежить точність постановки діагнозу і подальша тактика лікування!

☝️Кожна жінка має турбуватися про себе (проходити консультацію гінеколога один раз в 12 місяців, навіть за відсутності скарг), усвідомте це і відчуйте своє життя на новому рівні.❤️

❤️🌷Турбота про себе — це прояв відповідальності і протилежність егоїзму.❤️

📝Чекаємо вас за адресою:місто Дніпро , вул.Космічна, 17

Дні та час прийому можна дізнатись за телефоном:

+380997405350 – реєстратура 🌈

Ви гідні якісної ❤️МЕДИЦИНИ-а ми Вашої ❤️ДОВІРИ!!!

космічна #перинатальний #дніпро #діагностика #консультація

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop