Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

ЩО ТАКЕ «ФІОЛЕТОВИЙ ПЛАЧ» НЕМОВЛЯТ І ЧОМУ ЇХ НЕ ВАРТО СТРУШУВАТИ ДЛЯ ЗАСПОКОЄННЯ

admin 23 Гру 2020

0

☝️«Фіолетовий плач» — це період в житті дитини, впродовж якого вона може плакати більше 5 годин на день без будь-якої причини. Він починається у двотижневому віці від народження і може тривати до 3-4 місяців.

☝️Фіолетовий (PURPLE) — це скорочення від англійських слів, запропоноване Національним центром синдрому струшеної дитини, США (National Center for Shaken Baby Syndrome), що означає:

📌Peak (пік) — плач досягає піку в 2 місяці, потім зменшується;

📌Unpredictable (непередбачуваний) — тривалий плач починається та припиняється без будь-якої на це причини;

📌Resistant (стійкий) — дитина може плакати тривалий час, незважаючи на заспокоєння;

📌Pain (біль) — у дитини вираз болю на обличчі;

📌Long (довго) — плач може тривати годинами;

📌Evening (вечір) — дитина більше плаче ввечері.

☝️Дослідження МГО «Міжнародний центр розвитку і лідерства» та експертів-лікарів виявило, що в Україні 5% батьків струшують дитину з метою заспокоєння, бо не знають, що дитина переживає період «фіолетового плачу».

☝️Струшування може призвести до: втрати свідомості, проблеми з диханням (нерегулярне дихання або його відсутності), відсутності пульсу, зміни режиму сну, блювання, судом, дратівливості, погіршення або втрати апетиту, порушень зору, сліпоти, порушень мови, важкої рухової дисфункції, затримки у розвитку, серйозних пошкоджень головного мозку, інвалідності і навіть смерті.

☝️За визначенням Центрів контролю та профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention — CDC), синдром струшеної дитини (Shaken baby syndrome — SBS) — це важка форма фізичного насильства над дитиною, яка виникає в результаті сильного струшування за плечі, руки або ноги.

📌РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ

☝️Зателефонуйте близьким дорослим та попросіть практичної допомоги та підтримки. Це нормально!

☝️Якщо Вас змінили : вийдіть в іншу кімнату , зробіть заспокійливий вдих та видих , випийте горячого чаю або з`їжте якийсь смаколик, прийміть теплий душ.

☝️Як допомогти малюкові , який плаче : контакт шкіра до шкіри з погладжуваннями спинки, животика, ніжок при цьму можна рухатися погойдуючи дитину , співать колискові,прогулятись на вулицю, зробить теплу вану , сповити.

❤️Тож будьте терплячими, не трусіть дитину, а вона буде дарувати вам багато радісних моментів у житті! ❤️

❤️А ще, за даними досліджень, наявність хоча б однієї дитини в сім’ї збільшує тривалість життя батьків на 1,5-2 роки.❤️

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop