Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

admin 25 Лис 2020

0

У грудні 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада 💔Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на підвищення інформованості та привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, котрі в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля. Символом проти всіх форм насильства над жінками стала біла стрічка.

Структури домінування, на яких ґрунтується насильство, глибоко вкорінені в суспільстві. Жінки не можуть повною мірою здійснювати свої права людини і користуватися ними. Тому, щоб подолати це зло, проблема повинна розв’язуватися на державному рівні кожної країни.

Багато жінок і дівчаток усього світу стають жертвами згвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, масштаби та істинна природа такого насильства часто приховані. Часом ситуації закінчуються загибеллю потерпілих. Проблема полягає ще й у тому, що лише 10% жертв звертаються по допомогу.

Насильство існує в будь-якій державі. Проте особливо високий його відсоток в арабських країнах, країнах з низьким рівнем життя, а також там, де є воєнні конфлікти.

Як свідчить статистика, кожна третя жінка в світі хоч раз у житті зазнала фізичного, психологічного, економічного чи сексуального насильства. Близько 100 000 гине щороку.

В Україні від домашнього насилля у рік гине десь 600 жінок. Тож маємо визнати, що проблема насильства в Україні також все ще існує. І наша держава докладає зусиль, аби викорінити це зло в сім‘ї: 15 листопада 2001 року ухвалено відповідний закон “Про попередження насильства в сім’ї”; Україна приєдналася до кампанії ООН проти побутового насильства; започаткована загальнодержавна кампанія “Стоп-насильству”. ⛔️

📌ЩО РОБИТИ У ВИПАДКУ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї?

Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю.

☝️Якщо життя у Вашій сім’ї перетворилося на жах, зволікати не варто. Складіть заздалегідь план своїх дій – що робити, куди піти в разі небезпеки. Якщо необхідно піти з дому – підготуйтесь: зберіть найнеобхідніші речі, ліки, одяг, ключі, особисті документи та документи, що підтверджують Ваші права власності на житло, машину тощо. У випадку, якщо з Вами будуть діти – також підготуйте все необхідне.

☝️Визначте не одне, а декілька місць, де Ви могли б сховатися, якщо підете з дому. Пам’ятайте адреси, номери телефонів людей, яким Ви можете довіритися у випадку загрози вчинення насильства, або організацій, до яких маєте намір звернутися.

☝️Також подумайте про те, як уберегти дітей від повторення ситуації насильства – домовтеся й підготуйте необхідні документи для керівника дитячої установи або навчального закладу про те, що дітьми опікуєтеся тільки Ви і ніхто, крім Вас, не має права забирати їх.

☝️Якщо Вам чи Вашим дітям уже завдали тілесних ушкоджень, обов’язково розкажіть про це працівникові поліції та зверніться до медичної установи. Медичні висновки про отримані тілесні ушкодження можуть бути вагомим доказом того, що сталося.

☝️Не дозволяйте нікому принижувати та ображати Вас. Уявіть найгірший розвиток подій та свій стан у такому випадку. Також уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо Ви не можете визначитися щодо подальшого життя або Вам важко прийняти рішення – скористайтеся безкоштовними консультаціями соціальних служб та неурядових організацій.

📌Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?

☝️До дільничного інспектора поліції.

☝️До кримінальної поліції у справах дітей.

☝️До центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

☝️До управління сім’ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій.

☝️До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.

☝️До центрів з надання безоплатної правової допомоги.
❤️В Україні за телефонним номером 1547 цілодобово та безкоштовно діє Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей❤️

Не дозволяйте нікому принижувати та ображати Вас

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop