Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

“Здайте кров і зробіть світ здоровіше” – девіз Всесвітнього Дня донора, який буде відзначатись 14 червня 2020 року

admin 9 Чер 2020

0

Акушерські кровотечі займають одне з перших місць в структурі причин материнської смертності. Важка кровотеча під час вагітності, пологів або в післяпологовому періоді може привести до смерті здорової жінки, якщо їй не буде надана своєчасна допомога. Не можна уявити роботу акушерсько-гінекологічного стаціонару без запасу компонентів і препаратів крові. Переливання крові є одним з ключових заходів невідкладної допомоги, що рятують життя жінки і дитини.
Адміністрація КП Дніпропетровського обласного перинатального центру «ДОР» запрошує всіх бажаючих і небайдужих від 18 до 60 років здати кров з 09:00 до 12:00 годин за адресою:  м. Дніпро, проспект Богдана Хмельницького, 17 Дніпропетровська обласна станція переливання крові.

м. Кам’янське, вул.Інститутська,6,
міська станція переливання крові,

м. Нікополь, пров. Трубників,5/2,
міська станція переливання крові.

 • Не забудьте мати при собі паспорт та копію ІК.
 • За 24 години до сдачі крові відмовтесь від жирної, гострої, копченої Їжі, молочних продуктів, яєць.
 • За 48 годин відмовтесь від вживання алкоголю.
 • За 72 години утримайтесь від вживання ліків, що містять аспірин та анальгетики.
 • Вранці легко поснідайте (солодкий чай, сухе печиво, каша на воді).

Все, що треба знати про День донора у світі та в Україні

donors_day

У багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні, 14 червня відзначається Всесвітній День донора крові – щорічне міжнародне свято на честь людей, котрі добровільно і безоплатно здають кров заради порятунку чийогось життя.
Свято День Донора крові було встановлено 23 травня 2005 року на 58-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в в Женеві (Швейцарія).
В той день медики з різних куточків планети, проаналізували статистику за минулий рік, і прийшли до висновку, що сприяння, добровільному і безоплатному донорству крові має позитивний ефект , і як слідство повинен продовжуватись.
Слід зауважити, що ця дата була вибрана не випадково – в цей день народилась людина, без знань якої, переливання крові було б навряд чи можливим. Річь про лауреата Нобелівської премії Карла Ландштейнера, ученого, який відкрив групи крові людини і цим поклав початок переливанню крові, як звичайній медичній практиці.
Які цілі проведення Дня Донора крові
Всесвітній День Донора крові було встановлено не з однією, а з декількома цілями. Традиційно в цей день ми висловлюємо подяку людям, котрі добровільно і безоплатно здають свою кров, необхідну для рятування людських життів.
Але не тільки це.. День донора крові є також ще однією можливістю:
– просунути і підтриматии національні програми донорства крові, тим самим послабити залежнівсть від сімейного і платного донорства;
– стимулювати добровільне безоплатне донорство шляхом різноманітних заохочень;
– розширювати обізнанність громадськості про необхідність регулярного донорства крові впродовж всього року.
Чому важливо здавати кров
За статистикою, кажний третій житель нашої планети потребує донорської крові. Часто переливання крові необхідно жінкам під час ускладнень ваітності , дітям з тяжкою анемією, людям, які одержали тяжкі травми внаслідок нещасних випадків, або природних катастроф, пораненим бійцям , всім тим, кому призначені складні хірургічні операції.
Крім того, донорська кров потрібна для регулярного переливання людям, які страждають на такі захворювання , як таласемія та серповидноклітинна анемія, а також для приготування таких препаратів, як фактори згортання крові для людей, які страждають на гемофілію..Проте кров можнливо зберігати тільки в обмежений період часу. Для того, щоб донорська кров була доступна завжди і всюди, де вона необхідна, її повинна регулярно добровільно і безоплатно здавать достатня кількість здорових людей.

donors_day_1

В ВООЗ відзначають, що такі донори є найбезпечнішою групою, оскільки, сред них фіксується найнижча расповсюдженність інфекцій, що передаються кров’ю. Саме тому організація наполегливо рекомендує державам-членам ВООЗ розвивати національні системи забезпечення крові засновані на добровільних безоплатних донаціях крові. Це дозволить їм створити достатні запаси безпечної крові та її компонентів.
В чому особливість Дня донора крові
Не дивлячись на те, що Всесвітній День донора відзначається щорічно у багатьох куточках світу, основні заходи проходять заважди в якійсь одній певній крваїні. Де саме? Вирішує Всесвітня організація охорони здоров’я.
В организації перенконані, що таким чином підкреслюється універсальна цінність добровільного кровозабезпечення.
Цього року,у зв’язку з триваючою пандемією COVID-19 ВООЗ проводить глобальную кампанію у віртуальному форматі.

Що потрібно знати донору-початківцю

Здача крові не тільки рятує життя, а й покращує стан здоров’я самих донорів. Щороку у світі реєструють приблизно 108 млн донорських переливань крові, однак цього замало.
Переливання крові хоча б раз у житті потребує кожна третя людина, а донором стає кожна 20-та. Насправді, донорство не лише рятує життя, а й здатне принести користь тому, хто зважився здати кров. Тож для декого воно стало важливою складовою здорового способу життя.
Переваги донорства
На думку спеціалістів, регулярне донорство сприяє профілактиці захворювань імувнної системи,знижує ризики серцево-судинних захворювань,адже надлишок крові і її компонентів навантажує судини та серце.
До того ж донор отримує неабияке задоволення від зробленої доброї справи.

Хто може стати донором

Здати кров може людина віком від 18 до 60 років із вагою не менше 50 кг. Температура тіла не має перевищувати 37 градусів. Норма пульсу – не більше 100 та не менше 50 ударів за секунду. Узагалі до донорства допускають після консультації лікаря.

Підготовка до здачі крові

Якщо ви вирішили стати донором, варто прислухатися до порад спеціалістів:

 • напередодні потрібно відпочити та повечеряти, при цьому не вживати жирну, смажену, копчену їжу, яйця, молочні продукти та алкогольні напої. Рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів);
 • у день здачі крові бажано відпочити,легко поснідати та не планувати інтенсивне фізичне навантаження,прийом алкоголю. Цього дня не варто керувати транспортними засобами через емоційне збудження;
 • за 2 години д та 2 години після відмовтеся від цигарок.

Що робити після здачі крові

 1. Вкрай важливо відпочити та добре харчуватися. Наприклад, можна посмакуватим чимось легким та випити солодкий чай.
 2. Упродовж 2-3 годин не варто піднімати нічого важкого рукою, з якої брали кров.
 3. Уникайте інтенсивних фізичних навантажень упродовж наступних 12 годин.
 4. Не варто вживати алкогольні напої раніше, ніж через 8 годин.

Фотографии из архива кп допц проведения дня донора 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop