Дніпропетровський обласний
Перинатальний центр

ми радi, що Ви з нами !

Міжнародний День передчасно народженої дитини. Запрошення на свято

admin 11 Лис 2019

0

У 2009 році по ініціативі Європейського фонду турботи про новонароджених пацієнтів (EFCNI) 17 листопада був визначений як Міжнародний день недоношеної дитини (Premature Awareness Day).

Величезна кількість видатних людей народилися недоношеними і досягли неймовірних успіхів, незважаючи на їх складний життєвий старт. Серед них Наполеон, Ісаак Ньютон і Альберт Ейнштейн. Багато відомих акторів та музикантів, наприклад, легенда соул-музики Стіві Уандер, якому сліпота, пов’язана із ретинопатією недоношених, не завадила здобути всесвітню відомість.

Вперше День недоношеної дитини відмітили у Відні. Тоді на площі Святого Михайла в небо випустили сотні білих шарів, а уже у 2010 році він був широко відсвяткований у 12-ти країнах світу. Обласний перинатальний центр також підтримує цю добру традицію впродовж своєї діяльності.

Персонал перинатального центру в цей день зустрічається із мамами та малюками, які народилися недоношеними та успішно виписалися додому. Виходжування недоношених дітей – дуже кропітливий та тривалий процес. Для цього потрібні значні матеріальні затрати: високотехнологічне медичне обладнання (інкубатори, респіратори, монітори тощо), яке дозволяє не тільки створити для дитини умови, наближені до внутрішньоутробних, але й виконує частину ще несформованих функцій організму: допомагає дитині дихати, отримувати харчування, контролювати частоту серцевих скорочень, нормальну температуру тіла. Усі відділення перинатального Центру, де виходжуються новонароджені, забезпечені таким сучасним обладнанням. Але немовлятам потрібні не тільки медичні апарати, їм вкрай необхідне перебування біля них рідної матусі. І саме наш заклад забезпечує сумісне перебування матерів з їхніми дітьми на 100%. Батьки новонароджених потребують не тільки якісного лікування для їх малюків, сім′ ям також необхідна психологічна допомога, небайдуже відношення до них персоналу, і нашого суспільства в цілому.

Щоб зрозуміти який обсяг медичної допомоги недоношеним дітям надають медичні працівники Дніпропетровського обласного перинатального центру, наведемо приклад.

Наш заклад розпочав своє функціонування у 2012 році. З моменту його відкриття закладу та по сьогоднішній день в перинатальному центрі народилось 20 087 немовлят. На сьогоднішній день саме у Дніпропетровському перинатальному центрі 348 жінок області народили дітей у терміні вагітності до 28 тижнів, близько 486 багатоплідних пологів відбулося в умовах Центру. З перших хвилин життя дітям забезпечуються всі умови для сучасного надання медичної допомоги, що дозволяє не тільки дати шанс на виживання немовлят, а і на якісний подальший їх розвиток. Слід також зазначити, що з 2014 року Дніпропетровський перинатальний центр надає безвідмовну допомогу вагітним, роділлям та новонародженим із Донецької, Луганської областей, АР Крим.

Ми будемо намагатися організувати не тільки приємну зустріч, але й нагадати суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали гідними батьками і громадянами своєї країни.

Мета цього свята знову і знову нагадати, що діти-безцінні, їх здоров’я повинно бути захищено на всіх рівнях, тому що здорова дитина-це щаслива сім я, це майбутнє нашої нації.

Країна, в якій здоров’ям дитини від першого її подиху опікується держава буде розвиватися і крокувати вперед.

Від імені працівників Дніпропетровського обласного перинатального центру ми щиро вітаємо усіх зі святом. Бажаємо добробуту у сім’ях, здоров’я та щастя вашим дітям, та запрошуємо на свято, яке відбудеться 17 листопада 2019 року об 11:00 за адресою: вул. Космічна, 17 у конференц-залі.

Схожі категорії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

scrollToTop